İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte İzmir için saatlik ve anlık hava durumu tahminleri. İzmir hava durumu; sıcaklık, nem ve rüzgar tahmini detayları haberimizde...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan saatlik hava durumu tahminlerine göre İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İzmir’de nem oranı en yüksek ne zaman olacak? ve İzmir’de rüzgar hangi yönden esecek? gibi soruların cevabı haberimizde. İşte İzmir hava durumu ile ilgili detaylar…

Saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında ise İzmir'de parçalı bulutlu bir hava etkili olacak. Hava sıcaklığı 23 derece olmakla birlikte hissedilen sıcaklık da 23 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 62 olacak. Rüzgar güneydoğudan esecek.

12.00 ile 15.00 saatleri arasında ise parçalı bulutlu bir hava etkisiyle, hava sıcaklığı 27 dereceye yükselecek. Hissedilen sıcaklık ise 29 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 62 olacak. Rüzgar güneyden esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 saatleri arasında parçalı bulutlu bir hava görülecek olup, hava sıcaklığı 23 dereceye düşecek. Hissedilen sıcaklık da 23 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 72 olacak. Rüzgar güney yönünden esecek.

Saat 18.00 ile 21.00’da ise hava sıcaklığı 20 derece olacak. Hissedilen sıcaklık ise 20 derece olacak. Akşam saatlerinde nem oranı yüzde 86 olarak kaydedilecek. Rüzgâr güneydoğudan esecek.

Gece saatlerinde ise saat 21.00 ile 24.00 arasında hava sıcaklığı 19 derece olacak. Hissedilen sıcaklık da 19 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 92 olarak kaydedilecek. Rüzgar güneydoğudan esecek.

İzmir haber: 2 zehir taciri tutuklandı İzmir haber: 2 zehir taciri tutuklandı

SONBAHAR NEDİR?

23 eylülde başlayıp 21 aralıkta biten ve yazla-kış arasındaki mevsim sonbahardır. Bu mevsimde havalar yavaş yavaş soğumaya, ağaçlar yapraklarını dökmeye, bitkiler ve hayvanlar kışa hazırlık yapmaya başlar. Sonbahar, kış ayının habercisidir. Ülkemizde sonbahar bazı illere daha erken bazı illere daha geç gelir. Ege Bölgesi’nde sonbahar genellikle normalden daha kısa yaşanır.

SONBAHAR HASTA EDER Mİ?

Güneşin insana mutluluk ve huzur verdiği daha önce çokça kez denemelerle tespit edilmiştir. Sonbaharın gelmesiyle birlikte havalar soğumaya başladığı için kişilerde depresif bir ruh hali ortaya çıkabilir. Böylece son baharın gelişiyle birlikte kişilerde; halsizlik, uykusuzluk, yorgunluk gibi şikayetler görülebilir. Bu belirtileri gördüğünüzde bunun bir hastalık değil mevsim değişimi belirtisi olduğunu unutmayın.

YAĞMUR NEDİR?

Yağmur, bulutlardan yeryüzüne su formunda dökülür. Hava kütlelerinin içinde yer alan su buharı yani nemin su taneciklerine dönüşmesiyle oluşur. Hava kütlelerinin içinde yer alan nem, yüzde 100'ü geçtiği anda su buharı yağmur olarak bize gelir. Sonbahar, yağmurlu havaların sık sık yaşandığı bir mevsimdir.

ŞEMSİYE NEDİR? NE İŞE YARAR?

Şemsiye, esnek tellere bir sapın üzerinde gerilmiş, kullanan kişinin kontrolüyle açılıp kapanabilen, genellikle yağmur, bazen ise güneşten korunmak için kullanılan bir eşyadır. Su geçirmez kumaştan yapılan şemsiye taşınabilir. Büyük ve uzun şemsiyeler olduğu gibi küçük, katlanabilen ve çantaya sığan şemsiyeler de vardır.  İlk şemsiye kullanımına Mezopotamya'da rastlanmıştır. Antik Mısır'da da koruyucu bir niteliği olduğuna inanılan şemsiyeler, Roma kültürüne de Mısır'dan geçmiştir.

Bu haber de ilginizi çekebilir: Dikkat! İzmir’in o ilçesinde 15 saat sular akmayacak

Kaynak: HABER MERKEZİ