İzmir'de su kesintisi – 4 Haziran 2023 Pazar İzmir'de su kesintisi – 4 Haziran 2023 Pazar

İzmir'de, AK Parti Urla İlçe Başkanlığı önünde bayrak asan partililere, yoldan geçen 4 kişilik grup sataşınca kavga çıktı. Grubun küfürler etmesiyle büyüyen kavga güvenlik kameralarına da yansırken, partililer, saldırganlar hakkında şikayetçi oldu.
Olay, dün gece saatlerinde AK Parti Urla İlçe Başkanlığının binası önünde meydana geldi. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'nın Cumhuriyet Meydanı'ndaki programı öncesi partililer, hazırlık yaparak bayrak asıyordu. Bu sırada yoldan geçen ve alkollü olduğu iddia edilen 4 kişilik grup, AK Parti Urla İlçe Başkanı Murat Nart ve partililere sataştı. Grupta bulanan kişilerin, 14 Mayıs gecesi AK Parti'lilerden hesap soracaklarını ifade eden açıklamaları ve küfürleri sonrası ortalık karıştı, kavga çıktı. Yumruk yumruğa giren grubu çevredeki vatandaşlar araya girerek sakinleştirdi.
 


İLÇE BAŞKANI NART: "ŞİKAYETÇİ OLDUK"

AK Parti İlçe Başkanı Murat Nart, küfürler ederek üstlerine saldıranlardan şikayetçi olduklarını söyledi. Başkan Murat Nart, "Barışın, sevginin hoş görünün sembolü olan ilçemizde, böyle provokatör saldırıları kesinlikle tasrif etmiyoruz. Biz, daima sandıktan çıkan sonuca saygı duyan bir siyasi anlayış ile hareket ettik ve böylede devam edeceğiz" dedi.
İfadeleri alınan 4 kişinin ise daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi. İHA