İzmir’de, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında törenler düzenlendi. İzmir’in belediyeleri bu özel gün için etkinlikler yaparken siyasetçiler de mesaj yayınladı.

İzmir’de, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında törenler düzenlendi. İZmir’in belediyeleri bu özel gün için etkinlikler yaparken siyasetçiler de mesaj yayınladı. İzmir’deki Cumhuriyet Meydanı’nda öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Mücahit Yentür, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Yentür, öğretmenlerin en güzel eserinin ülkesini ve milletini çok seven nesiller yetiştirmek olduğunu belirtti. Tüm meslektaşlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Yentür, şunları kaydetti: “Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk öğretmenler için şu cümleyi kurar, ‘Eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkar öğretmendir.’ Milletimizin istikbaline uzanan yolda en büyük gayreti gösteren öğretmenlerimiz bir gün değil, bir ömür baş tacıdır. Milli ve manevi değerlerimizin aydınlığında yetiştirdiğimiz, vatanına ve milletine meftun evlatlarımız, ülkemizin aydınlık teminatı olacaktır. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde mesleğini sınıf duvarlarının ötesine taşıyarak geleceğin güçlü ve müreffeh Türkiye’sini inşa etmek üzere hizmette bulunan siz değerli öğretmenlerimize müteşekkiriz.” Kutlama programı, öğretmenlere yönelik Sabancı Kültür Merkezi’ndeki etkinliklerle devam etti.

BAŞKAN SELVİTOPU ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜ KUTLADI

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü iki ayrı etkinlikle kutladı. Karabağlar Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (KARBEM) ve Nasreddin Hoca Çocuk Bilim Kültür Merkezi öğretmenleriyle kahvaltıda buluşan Başkan Selvitopu, daha sonra Şehit Lütfü Gülşen Özel Eğitim Uygulama Okulu'nu ziyaret etti. Özellikle KARBEM'in gurur kaynağı olduğunu vurgulayan Başkan Selvitopu, “KARBEM'de eğitim gören gençlerimiz bugün karşımıza meslek sahibi olarak çıkıyorlar. Bu bizi çok mutlu ediyor” dedi.

KARŞIYAKA’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE ÖZEL SÖYLEŞİ

Ezeli rekabet değil ebedi dostluk Ezeli rekabet değil ebedi dostluk

Karşıyaka Belediyesi tarafından ‘Öğretmenler Günü’ etkinlikleri kapsamında Çatı Bostanlı’da bir söyleşi düzenlendi. ‘Nitelikli, Üretken Öğretmen Yetiştirme ve Eğitim’ başlığıyla Hidayet Karakuş moderatörlüğünde gerçekleştirilen söyleşide Prof. Dr. Ömer Lütfi Değirmenci ve Mustafa Özdemir konuşmacı olarak yer aldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın da katıldığı söyleşiyi vatandaşlar da ilgiyle takip etti. Öğretmenlik mesleği hakkında bilgi veren Prof. Dr. Ömer Lütfi Değirmenci; eğitim sistemini, Milli Eğitim Bakanlığı’nın hayata geçirdiği proje ve çalışmaları değerlendirdi.

ÇİĞLİ BELEDİYESİ ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NÜ ÇİFTE AÇILIŞLA KUTLADI

Başkan Utku Gümrükçü öncülüğünde kaliteli sosyal alanlar yaratmak ve kentin yeşil alan kapasitesini artırmak için çalışmalarını sürdüren Çiğli Belediyesi, yenileme çalışmalarını tamamladığı iki yeni parkı 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde düzenlediği İsim Verme Töreni ile hizmete açtı. Törene Yeni Kuşak Köy Enstitüleri Genel Başkanı Prof. Dr. Ethem Duygulu, Mustafa Necati Bey’in yeğeni gazeteci yazar İsmail Uğural, öğretmenler, meclis üyeleri, muhtarlar, dernekler, sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri, Çiğli Kent Konseyi üyeleri ve vatandaşlar katılım gösterdi. Ataşehir Mahallesi’nde yer alan parklara Cumhuriyet dönemi Milli Eğitim Bakanlarından Mustafa Necati Bey ve ressam-yazar Fikret Otyam’ın isimleri verildi. Öğretmenler Günü’nde düzenlenen İsim Verme Töreninde konuşan Başkan Utku Gümrükçü, “Atamızın açtığı çağdaş ve bilimsel eğitim yolundan asla dönmeyeceğiz” dedi.

BAYRAKLI’DA ÖĞRETMENLERE COŞKULU KUTLAMA

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmen” ünvanının verildiği 1981 yılından bu yana kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü, Bayraklı’da da renkli görüntülere sahne oldu. Öğretmenler için ilk tören Bayraklı Atatürk Anıtı’nda yapıldı. Resmi kurum ve kuruluşlar Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Törene Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şuayip Üner, CHP İlçe Başkanı Didem Gültekin, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Bayraklı Belediyesi, ilçe genelindeki tüm okullara pasta göndererek öğretmenlerin gününü kutladı. Başkan Sandal “Atatürk’ün izinden ayrılmadan gelecek nesilleri yetiştiren tüm öğretmenlerimize minnet borçluyuz” dedi.

BATUR: ÖĞRETMENLERİMİZE BORCUMUZU ÖDEYEMEYİZ

Her 24 Kasım’da ilkokul öğretmeni Neriman Oğuzer’i ziyaret eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, bu yıl da öğretmeninin yanındaydı. Batur, Oğuzer’i evinde ziyaret ederek, Öğretmenler Günü’nü kutladı. Her sene olduğu gibi 24 Kasım’da güne ilkokul öğretmeni Neriman Oğuzer’i ziyaret ederek başlayan Batur, bu yıl da elinde çiçekleriyle öğretmenine gitti. Neriman öğretmen, ellerini öperek, kendisini yetiştirdiği için teşekkür eden vefalı öğrencisini, “Benim hakikatli öğrencim. Sizleri böyle başarılı yerlerde görmek benim en büyük mutluluğum. Sizler benim gururumsunuz. Öğretmenlerimize borcumuzu ödeyemeyiz” diyerek karşıladı.

NARLIDERE’DE SAYGI KONSERİ

Narlıdere Belediyesi ev sahipliğinde, Narlıdere Kent Konseyi'nin katkılarıyla'Huzur Klasik Türk Müziği Topluluğu Öğretmenlere Saygı Konseri’ düzenlendi. Narlıdere Huzurevi sakinleri arasında yer alan emekli öğretmenlerin de sahneye çıkarak hep bir ağızdan Öğretmen Marşı’nı seslendirdiği konser, sanatseverlerden büyük alkış aldı. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin kendisinin de Köy Enstitülü bir öğretmen çocuğu olduğunu ifade ederek, “Bu yüzden Cumhuriyetin bize kazandırdıklarını çok iyi biliyorum. Ülkemize fedakârca hizmet eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

KÖŞGER’DEN ÖĞRETMENLER GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ

Yavuz Selim Köşger, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Köşger şunları söyledi: “Eğitim sistemimizin temel yapı taşı, istikbalimizin mimarları öğretmenlerimiz, gönüllerinde vatan sevgisi ile daha müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmamızda da en büyük güvencedir. Bu duygu ve düşüncelerle; Gazi Mustafa Kemal’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, millî eğitim camiamızın “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.”

SÜREKLİ: ÖĞRETMENLERİMİZİN YANINDAYIZ

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Başöğretmen’ unvanın verildiği bu tarihin büyük bir anlam taşıdığına dikkat çeken Başkan Sürekli mesajında; “Öğretmen; hayatın tarlasını işler, hayatı içinde hayatlar taşır. Bu nedenledir ki; eğitim ve öğretime, öğretmenlerimize vereceğimiz her destek; bir ülkenin, bir milletin ve bir insanın geleceğine destektir. 21 yıldır bu bakış açısıyla öğretmenlerimizin yanındayız” ifadelerinin altını çizdi.

AYDIN: PARLAYAN ÖĞRETMENLERİMİZ VAR

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Mesajında, “Gelişmiş, kültürünü ve değerlerini korumuş bir toplumun en büyük mimarı hiç şüphesiz ki öğrencileri bir mücevher ustası hassasiyeti ile işleyen çok kıymetli öğretmenlerdir. Kimi zaman bir kömürden elmas çıkaran kimi zaman şefkatiyle yürekleri ısıtan ve daima karanlığı aydınlatan bir kandil gibi parlayan öğretmenlerimiz milletimizi ve ülkemizi yarının güçlü Türkiye hedeflerine emin adımlarla ilerlerken en önde yürüyenler olacaktır. Öğretmenler günü kutlu olsun” dedi. HABER MERKEZİ