TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Urla'da borç listesi belediyeye asıldı

Urla Belediyesi bilgilendirme için borç listesini belediye duvarına astı

Haber Giriş Tarihi: 10.05.2024 12:10
Haber Güncellenme Tarihi: 10.05.2024 12:10
Kaynak: BÜLTEN
Urla'da borç listesi belediyeye asıldı

Urla Belediye Başkanı Selçuk Balkan, “Urla Belediyesinde şeffaflık yönetim anlayışının ilk adımı olarak bu tabloyu halkımızı bilgilendirmek amaçlı astık. Amacımız görev yapan yöneticileri ve devlet memurlarını afişe etmek ve devr-i sabık oluşturmak değildir. Bu yaptığımız Belediyenin kayıtlı verilerinden alınarak oluşturulmuş bir durum tespitidir, halkımızın bu konuda bilgilendirilmesidir” dedi

Urla Belediye Başkanı Yüksek Mimar Selçuk Balkan, 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde göreve geldikten sonra verdiği vaatlerinden biri olarak belediyenin beyaz duvarına borçlarının yer alacağı mali tabloyu asacaklarını belirtmişti. Asılan pankartta Belediyenin toplamda 224 milyon 957 bin 331 TL borcunun olduğu Belediyenin mevcut kayıtlarından alınarak kamuoyuna bildirildi.

VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRDİK

31 Mart Yerel Seçimlerinde Türkiye'de ilçe bazında CHP’nin en yüksek oy oranı ile seçilen Belediye Başkanı Selçuk Balkan 4,5 yıllık sürecin ardından belediyenin mali tablosunu kamuoyuna duyurdu. Balkan, “Zaten 2020 yılında Belediye taşınmazları 6183 sayılı kanunu geçici 8. Maddesi kapsamında vergi borçlarına karşılık mahsuplaşmak üzere 8 adet taşınmaz hazineye devredilmişti. Yine 2022 yılında 1 adet taşınmazda SGK borcuna karşılık mahsuplaşmak üzere devredilmişti. Şeffaf belediyecilik anlayışı ile yöneteceğimiz 5 yıl boyunca her yıl kesin hesaptan sonra belediyenin mali tablosu paylaşılacaktır. Göreve gelmeden önce de hem vatandaşlarımız hem de belediye meclis üyelerimizin bu konuda talepleri vardı. Verdiğimiz sözü yerine getirdik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.