TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tunç Soyer’den Amatör Spor Kulüplerine 60 milyon TL’lik destek

İzmir'de faaliyet gösteren Amatör Spor Futbol Kulüplerine nakdi yardımın simgesel çekinin temsil edildiği " Amatör Futbol Kulüpleri Destek Töreni" için sporseverler bir araya geldi. İzmir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Efkan Muhtar, Tunç Soyer’in 2019-2023 yılları arasında Amatör Spor Kulüplerine 60 milyon lira nakdi yardım yaptıklarını söyledi

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2023 18:07
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Tunç Soyer’den Amatör Spor Kulüplerine 60 milyon TL’lik destek

Celal Atik Spor Salonunda düzenlen törene; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Efkan Muhtar, Türkiye Futbol Federasyonu Ege Bölge Müdürü Sevgi Koçak, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Hakan Orhunbilge katılım gösterdi. İzmir'de yer alan Amatör Futbol Spor Kulüplerinin çalışanları, antrenörler, sporcular ve yöneticiler törende yer aldı.

Amatör Futbol Kulüpleri Destek Töreni başlamadan önce bando takımı eşliğinde salonda müzik resitali yaşandı. Minik sporcular coşku ve heyecan içerisinde etkinliği takip etti. 2019-2023 yılları arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi, Amatör Futbol Spor Kulüplerine; 13.878.300 TL nakdi destek, 3.397.000 TL ayni destek, 4.125 sportif performans ölçümü, 3.550 detaylı vücut analizi, 37 yeni yapılan futbol sahasının yapımında destek sağlayıp İzmir’in spor kenti olması için önemli adımlar attı.

SOYER’DEN AMATÖR KULÜPLERE 60 MİLYON YARDIM

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in her zaman amatör spor kulüplerine nakdi ve ayni destek verdiğini, yapılan yardımları hiçbir zaman unutmadığını vurgulayan İzmir Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Efkan Muhtar, “Biz çok büyük bir aileyiz…  Ailemiz o kadar büyük ki siz değerli katılımcıları tek tek sayamıyorum. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanım Tunç ağabeyim, değerli spor kulüpleri başkanları, federasyon temsilcileri, antrenörler ve tüm sporculara teşekkür ediyorum. Sevgili Tunç Başkanımız görevde olduğu sürece bize her zaman destek vermeye devam edecektir. Pandemi döneminde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından spor kulüplerimize önemli kaynaklar sağlandı.  Antrenör arkadaşlarımıza, spor çalışanlarına nakdi yardım sunuldu. Biz bu yardımları hiçbir zaman unutmadık…” ifadelerini kullandı

ÖZDERE TESİSİ DEĞER KATACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet’in 100. yılında gençlere armağan ettiği Özdere Gençlik ve Spor Yerleşkesi’nin şehre önemli değer katacağını ifade eden Efkan Muhtar, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden önemli nakdi ve ayni yardımlar aldık. İzmir’imize halı saha ve tesisler kazandırıldı. Hizmetin az gittiği dezavantajlı bölgelerde yüzme bilmeyen kalmasın diye havuz açıldı. Tunç Soyer, Özdere Gençlik ve Spor Yerleşkesi için binlerce sporcunun kalabileceği dev tesis için 50 milyonluk yatırım yaptı. Başkanımızın toplam bize verdiği toplam yardım 60 milyon… Görev ve hizmetlerinizden dolayı size çok teşekkür ediyorum” dedi.

amatörspor 1

GELECEĞİMİZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İzmir’in zor dönemlerden geçtiğini, bütün zorluklara ve doğa olaylarına rağmen geleceğimiz olan gençler için çok çalıştıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Çok kıymetli federasyon başkanımız, il ve ilçe başkanlarımız, Gençlik ve Spor Bakanlığı yöneticileri, sporcularımız hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Ülkemiz ve İzmir’imiz zor zamanlardan geçiyor…  Depremler, tsunamiler büyük felaketler yaşadık.  Bütün felaketlerin arasında tek sevincimiz sizin mutluluğunuz oldu.  Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” dediği gibi aydınlık bir gençlik yetiştirmek istiyoruz. Emin olun gençler geleceğimizi sizler aydınlatıyorsunuz… Halı sahalar ve tesisler hepsi size feda olsun. Ne yapıyorsak çocuklar ve gençler için yapıyoruz. Amatör spor kulüplerinin antrenörleri siz kocaman yüreklerinizle bu çocuklara sahip çıkıyorsunuz. Sizleri gönülden tebrik ediyorum. Bugüne kadar yaptıklarımızın daha fazlasını sizler için yapmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR- İzmirli sporcular Artistik Buz Pateni Yarışması’ndan ödülle döndü

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.