TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Teknik detay engeline takılmıştı: Karşıyaka planına AK Parti’den veto

Karşıyaka’nın dokuz mahallesinde toplamda 400 hektarlık alanı kapsayan Karşıyaka 1. Etap planlarına Büyükşehir komisyonunda AK Parti’den veto geldi.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2024 11:57
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2024 11:57
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
Teknik detay engeline takılmıştı: Karşıyaka planına AK Parti’den veto

Karşıyaka Belediyesi’nin ilçede etaplar halinde sürdürdüğü dönüşüm planlarına ilişkin önemli bir gelişme yaşandı.

İlçenin merkezi mahallelerinden olan ve 400 hektarlık bölgeyi kapsayan Bahriye Üçok, Bahçelievler, Bahariye, Aksoy, Tuna, Donanmacı, Alaybey, Tersane Mahalleleri ile Bostanlı Mahallesinin bir kısmını içeren bölgenin “Karşıyaka 1. Etap” planları yeniden meclis gündemine geldi.

İlk olarak 2011 yılında yapılan imar planları geçtiğimiz süreçlerde revize edilmişti. Kasım 2023’te Karşıyaka Meclisi’nde gündeme alınan revizyon planlar, teknik eksiklikten dolayı geri çevrilmişti.

Ocak 2024’te Plan ve Proje Müdürlüğü tarafından yeniden hazırlatılan 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planları Revizyonu ve 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Revizyonu İmar Komisyonu’ndan oy birliği ile geçerek Büyükşehir’e gönderilmişti.

YENİDEN MECLİS’TE

Öte yandan; yeniden hazırlatılarak Büyükşehir Meclisi’ne gelen Karşıyaka planlarına ilişkin komisyonlardan karar çıktı.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nda görüşülen Karşıyaka 1. Etap Planları, AK Partili komisyon üyelerinin ‘ret’ oylarına karşılık CHP’nin ‘evet’ oylarıyla oyçokluğuyla kabul edildi.

Planlara ilişkin ilgili önergeler, yarın gerçekleştirilecek meclise gelerek meclis üyelerinin oylarına sunularak planlara ilişkin nihai karar verilecek.

Konuya ilişkin Meclis’e gelen önergelerde şu ifadelere yer verildi; “Karşıyaka ilçesi, Bahriye Üçok, Bahçelievler, Bahariye, Aksoy, Tuna, Donanmacı, Alaybey, Tersane Mahalleleri ile Bostanlı Mahallesinin bir kısmını içeren “Karşıyaka 1. Etap 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Revizyonu” önerisinin değişiklikle oyçokluğu ile uygun bulunduğuna ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu

Karşıyaka Belediye Meclisinin 01/02/2024 tarihli ve 11 sayılı Kararı ile uygun görülen; Bahriye Üçok, Bahçelievler, Bahariye, Aksoy, Tuna, Donanmacı, Alaybey, Tersane Mahalleleri ile Bostanlı Mahallesinin bir kısmını içeren, “Karşıyaka 1. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Revizyonu” önerisinin değişiklikle oyçokluğu ile uygun bulunduğuna ilişkin İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu”

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.