TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Soyer hedefi yükseğe koydu: Türkiye’nin en iddialı şehri olmak için…

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ‘Engelsiz kent’ yolunda hedef çıtasını en yükseğe koyarak, “Niyetimiz bu şehri engelsiz bir şehir haline getirmek. Bu konuda Türkiye’nin en iddialı şehri olmak” dedi

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 10:52
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Soyer hedefi yükseğe koydu: Türkiye’nin en iddialı şehri olmak için…

3 Aralık Engelliler Günü öncesinde İzmir’in ‘engelsiz’ kent olma noktasındaki durumu gündeme gelirken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, engelsiz kent olma noktasında değerlendirmeler yaptı.

Engelsiz kent olma yolunda eksiklerin olduğunu ancak en iyi olmak için çalıştıklarını belirten Soyer, ‘Türkiye’nin en iyisi’ hedefi koydu.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ YAPILACAK

İzmir’in ‘engelsiz’ kent olup olmadığı konusunda değerlendirme yapan Soyer, “Tam anlamıyla engelsiz bir kent olduğumuzu elbette söyleyemeyiz ama bununla ilgili çok çaba harcıyoruz. Çok kıymetli üyelerimizden oluşan Engelsizİzmir yönetim kurulumuz var. Sürekli yenilikçi yaklaşımlar üretiyorlar. Hayatın her alanında engellimizle ilgili yapılacak çok şey var. Mesela bir ağız-diş tedavi merkezi olacak. Türkiye’de ilk kez sadece engelliler için çalışacak. Yani bir engelli ağız-diş sağlığı merkezi açacağız. Bunun gibi çok şey var yapmaya çalıştığımız. Engellerinin bir parça da olsa eksilmesi için daha özgürce ve daha eşit yaşayabilmeleri için gayret etmeye devam edeceğiz” dedi.

DAHA ÇOK İŞ YAPACAĞIZ

Kentin birçok yerinde sorunlu olan görme engelli yollarındaki yıpranmalara gelen eleştirilere de yanıt veren Soyer, “Yıprananları değiştiriyoruz. İnönü Caddesinde çok geniş kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Her yerde bunları yeniden kontrol edip iyileştirmeye çalışıyoruz. Niyetimiz bu şehri engelsiz bir şehir haline getirmek. Bu konuda Türkiye’nin en iddialı şehri olmak. O nedenle daha çok iş yapacağız” diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.