TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Sağlıklı Kentler Birliği’ne Karabağlar’dan atak… İki temsilci seçildi!

Karabağlar Belediyesi Meclis Toplantısında, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne değinen Başkan Kınay, Sağlıklı Kentler Birliği’ne ilişkin de önemli bir gelişmeyi paylaştı

Haber Giriş Tarihi: 05.06.2024 10:57
Haber Güncellenme Tarihi: 05.06.2024 10:57
Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA
Sağlıklı Kentler Birliği’ne Karabağlar’dan atak… İki temsilci seçildi!

Karabağlar Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı’nın ilk oturumu gerçekleşti. Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya ilçedeki birçok vatandaş da katıldı.

Toplantıda 5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne değinilirken, Başkan Kınay Çevre Günü’nün kutlama değil çevre sorunlarına dikkat çekmek amacında olduğunu belirterek, kentleri, yaşamı ve geleceği korumak için Karabağlar’dan başlayarak mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.

MECLİSTEN ONAY İSTENDİ

Meclis üyeleri tarafından verilen önergeler bölümünde meclis üyelerinin önergesiyle Uzundere Mahallesi, Salih Omurtak, Bahriye Üçok, Limontepe, Umut, Ali Fuat Erden, Gazi, Devrim, Uzundere, Özgür, Yüzbaşı Şerafettin, Cennetçeşme Mahalleleri ile Yurtoğlu, Abdi İpekçi, İhsan Alyanak, Peker, Osman Aksüner, Aşık Veysel ve Aydın mahallelerinin bir bölümünü kapsayacak olan çalışmaların yürütülmesi için meclisten onay istendi. Komisyonlara sevk edilen kararın görüşülmesinin ardından, mecliste oy birliği ile kabul edildi. 

KARABAĞLAR’A ŞEHİR TİYATROSU

Karabağlar Belediyesi kültür ve sanat için yeni bir adım daha attı. Karabağlar’da bir şehir tiyatrosu kurulması yönündeki önerge, mecliste oy birliği ile kabul edildi. Vatandaşların kültür ve sanatla iç içe yaşadıkları bir Karabağlar oluşturmak için daha çok çalışacaklarını vurgulayan Başkan Kınay; bu kararın, tüm mahallelerde kültür ve sanatın yaşamın bir parçası olması için yapılacak çalışmalarının başlangıcı olduğunu belirtti.

Gündemde yer alan bir diğer konu olan Sağlıklı Kentler Birliği'ne üye olunması konusu meclis üyelerinin onayına sunularak kabul edildi. Sağlıklı Kentler Birliği’ne Karabağlar temsilcisi olarak Nurcan Pirgan Çakır ve Mehmet Türkbay görevlendirilmesi onaylandı. Başkan Kınay, sağlık dirençli yaşanılabilir kentler için koordinasyon ve iş birliklerinin güçlendirileceğini belirtti.

KINAY’DAN ‘ÇEVRE GÜNÜ’ ELEŞTİRİSİ

Meclis toplantısının sonunda ise önceki gün Nazım Hikmet Parkı’nda anısına konser düzenlenen şair Nazım Hikmet anılırken, yaklaşan Babalar Günü ve Kurban Bayramı da kutlandı. Gazze’de yaşanan olaylara dikkat çeken Başkan Kınay, savaşın her türlüsüne karşı olduklarını vurgulayarak, nerede olursa olsun yaşanan acılara ses çıkarılması gerektiğini ifade etti.

Öte yandan, 5 Haziran Çevre Günü’ne dikkat çeken Başkan Kınay, Çevre Günü’nün kutlama değil çevre sorunlarına dikkat çekmek amacında olduğunu belirterek, kentleri, yaşamı ve geleceği korumak için Karabağlar’dan başlayarak mücadeleye devam edeceklerini vurguladı.

Gezi Direnişin 11. yılını da anan Başkan Kınay, kentleri ve yaşamı savunmanın suç olmadığını belirterek Şehir Plancıları Odası Başkanı Tayfun Kahraman, Can Atalay ve gezi tutuklularının özgürlüklerine kavuşması yönünde çağrı yaptı.

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.