TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

‘Parti siyaseti yapmayacağım’ dedi: Özel’den İzmir’de son mesajlar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, iki günlük İzmir mesaisinde son olarak Torbalı’da iftar programına katıldı. ‘Parti siyaseti yapmayacağım’ diyen özel gündemine İsrail’in Filistin’de neden olduğu insanlık dramını aldı.

Haber Giriş Tarihi: 13.03.2024 19:54
Haber Güncellenme Tarihi: 13.03.2024 20:06
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
‘Parti siyaseti yapmayacağım’ dedi: Özel’den İzmir’de son mesajlar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, iki günlük İzmir mesaisinde son olarak Torbalı'da iftar programına katıldı.

Programda Özel’e CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir milletvekilleri Rıfat Nalbantoğlu ve yüksel Taşkın, Torbalı Belediye Başkan Adayı Övünç Demir, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkan adayları eşlik etti.

Özel’in İzmir’den verdiği son mesajlar pati siyasetinden uzak olurken Filistin’de yaşanan dram üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ‘ticaret’ resti çekti.

ÖZEL: AYRANCILAR’DA NE EKSİKSE YERİNE GETİRECEĞİZ

Parti siyasetini yapmayacağını belirten Özel, “Bugün İzmir’de 5 ilçemizde çalıştık, mitingler yaptık. Övünç Başkan şöyle bir hassasiyetini iletti. Ben Torbalı’ya ne yaparsam Ayrancılar’a da aynısını yapacağım. Torbalı’da miting yaptık, iftarı Ayrancılar’da yapacağız’ dedi. Biz de geldik. Gün boyu siyaset yaptık. Bugün burada parti siyaseti yapmayacağım. Ayrancılar’a söz verilmiş hiçbiri tutulmamış. Hastane, üniversite sözü verilip tutulmadığını duydum. Çok sayıda yatırım sözü verilip yerine getirilmediği duydum. Hep birlikte çalışacağız, Ayrancılar’da ne eksikse yerine getireceğiz. Biz size sahip çıkacağız” dedi.

“TİCARET BİTMEZSE FİLİSTİN’DE ZULÜM BİTMEZ”

Filisin’de yaşanana insanlık dramını da hatırlatan Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İsrail ile ticaret üzerinden  rest çekerek “Gün ramazan olunca Gazze’de yaşananları hatırlamak gerekiyor. Geçtiğimiz aylarda Hamas İsrail’in yerleşim yerlerine saldırıda bulundu. Siviller hayatını kaybetti .Biz buna üzüldük ve kınadık. Ama İsrail buna cevap verirken ne çocuk ne kadın ne hasta ne hastane gözetti. İsrail o günden bu güne on binlerce kişinin hayatının kaybetmesine sebep oldu. Ramazan’da bu saldırıların durmasını ümit ediyorduk. Biz çağrımız yineliyoruz. Biz Filistin’in yanında ve arkasındayız. AKP Genle Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ezber üzerinden siyaset yapıyor. Saddet Partisi ya da YRF’ye ‘Siz CHP^ye katkı saplıyorsunuz. Ben Filistin’in yanındayım’ diyor. Şunu söyleyeyim. Hamas’ın yaptığı da İsrail’in yaptıkları da terör saldırısıdır. İkisini de kınıyoruz. Kimin eli çocuğa, sivillere, masumlara, kadınlara kalkıyorsa bunu kınamak boynumuzun borcudur. Ama Filistin Kurtuluş örgütüyle dayanışmak yeni bir şey değildir. Ayrıca Türkiye’deki solcu gençlerin uzak olmadığı bir davadır Filistin davası. Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını saygıyla selamlıyoruz. Ben bugüne kadar Hamas’a terör örgütü demedim ama yaptığı terör saldırılarını kınadım. İsrail’i de kınadım. Şimdi gel bakalım Erdoğan. Eğer sen Filistin’in yanındayken arkadaşlarının, akrabalarının her gün İsrail’le yaptığı ticarete son ver. Ticaret durmadan Filistin’de zulüm durmaz. Benim akrabalarım, arkadaşlarım arasında İsrail’e gübre yollayan yok. İsrail ile bin çeşit üründe ticaret yapıp para kazanıp sonra da ‘biz Filistin’liyiz’ deyip bizi olmadık laflarla eleştirilenlere şunu söylüyoruz: Siz kurtla birlikte kuzuyu yiyip sonara annesine koşup onunla ağlayanlarsınız. Bundan sonraki süreçte CHP’li belediyeler olarak gerek İsrail’in gerek coğrafyamızdaki mazlum ve mağdur kesimlerin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YAKALARINDAKİ ROZETİ ÇIKARACAKLAR

Ayrım gözetmeyen hizmet için belediye başkanları adına söz veren Özel, “Birileri yıllardır yoksulluğu yönettiler. Biz CHP olarak yoksulluğu yönetmeyeceğiz. Gün gelecek biz yoksulluğu yok edeceğiz. Bunun için belediye başkanlarımız çalışacaklar. Kazandıkların yakalarındaki parti rozetlerini çıkaracaklar. Kendisine oy veren vermeyen herkes için çalışacaklar. En çok da yoksullar için, emekliler için çalışacaklar. Bir büyük yalana kimse inanmasın. ‘CHP gelince yardımları keser’ diyorlar. CHP hangi belediyeyi aldıysa yardımlar 4-5 katına çıktı” ifadelerini kullandı.

TUGAY: İLK İŞLERDEN BİRİ AYRANCILAR’ İZTAŞIT OLACAK

İzBB Adayı Tugay, İZTEŞIT müjdesi vererek “Biz arkadaşlarımızla beraber bu kente hizmet etmek için hazırlıklarımızı yaptık. İlçede Övünç başkan, Büyükşehir’de ben… Buranın altyapı ve ulaşım problemleriyle en kısa sürede ilgileneceğiz. Başlar başlamaz yapacağım ilk işlerden biri Ayrancılar’da İZTAŞIT uygulaması olacak. Toplumun ilk kesimleri için üzerimize düşen yerel yönetim hizmetini en kısa sürede yerine getireceğiz. Dostluklarınıza ve desteğinize ihtiyacımız var. Bize o desteği vereceğinize inanıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.