TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ömer Eşki, köy ziyaretlerine Gökdere'den başladı

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki seçim öncesi verdiği sözün yerinde durdu ve köy ziyaretine ilk olarak Gökdere'den başladı

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2024 09:02
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2024 09:02
Kaynak: BÜLTEN
Ömer Eşki, köy ziyaretlerine Gökdere'den başladı

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, seçim vaatlerini yerine getirmek adına Bornova'nın köylerini ziyaret etmeye başladı. Ziyaretlerine Gökdere'den başlayarak, merkeze en uzak mahalleye odaklanarak başlayan Başkan Eşki, köyleri yeniden tarım ve çiftçiliğin merkezi haline getirme amacını taşıyan projelerini hayata geçireceklerini belirtti. Hedeflerinin, köyleri kalkındırarak tarım ve çiftçilik faaliyetlerini desteklemek olduğunu vurgulayan Eşki, Mayıs ayı içerisinde bu ziyaretleri tamamlamayı planladıklarını ifade etti.

BORNOVA VELEDİYE BAŞKANI ÖMER EŞKİ

ÖMER EŞKİ KÖYLÜLERLE BİR ARAYA GELDİ

Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Gökdere'de Muhtar Durmuş Kayın ile bir araya gelerek, hizmet ve yatırım talep edilen alanları ziyaret etti. Köylülerle yapılan sohbetlerde, halkın ihtiyaçları ve beklentileri dinlendi. Başkan Eşki, yeni spor alanlarından aydınlatma sistemlerinin yenilenmesine kadar birçok konuyu bürokratlarıyla birlikte değerlendirerek, köyün gelişimi için yapılacak çalışmaları planladı.

BAŞKAN ÖMER EŞKİ

ÖMER EŞKİ: DEZAVANTAJLI DURUMA GELDİ

Başkan Eşki, köy kahvesinde Gökdere halkıyla yapılan sohbette, bütünşehir yasasıyla kırsal mahalle statüsüne alınan eski köy yerleşimlerinin dezavantajlı bir konuma geldiğini vurguladı. Bu durumun tarım ve çiftçilik faaliyetlerini gerilettiğini belirten Eşki, "Biz köylerimize, kent merkezinde sunduğumuz hizmetlerin yanı sıra tarımsal faaliyetlerle ekonomilerini güçlendirebilecekleri destekler de sunacağız." şeklinde konuştu.

ÖMER EŞKİ

EŞKİ: ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ

Köyleri kalkındırma anlayışı doğrultusunda göreve gelir gelmez ziyaret etme sözünü seçim öncesinde verdiklerini ve kent merkezine en uzak yerleşim konumundaki Gökdere’yle ilk buluşmaları başlattıklarını söyleyen Başkan Eşki, “Mayıs ayı içinde bütün köylerimizi ziyaret edeceğiz. İsteklerini dinleyeceğiz ve çözümler üreteceğiz. Gökdere kendini unutulmuş bir yer olarak görüyordu. Bornova Belediyesi'nin hizmetlerini Gökderelilerle buluşturacağız. Köylerimizi kalkındırmak için projelerimizi hep birlikte hayata geçireceğiz” diye konuştu.

ÖMER EŞKİ VE HALK

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.