TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Nilüfer Çınarlı Mutlu’dan Konak’a kentsel dönüşüm sözü

Konak’ın kentsel dönüşüm bekleyen mahallelerinde Roman vatandaşlarla buluşan CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, “Genel Başkanım Sayın Özgür Özel’e söz verdim. Biz geleceğiz ve kentsel dönüşümü yapacağız.” dedi

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 12:05
Kaynak: BÜLTEN
Nilüfer Çınarlı Mutlu’dan Konak’a kentsel dönüşüm sözü

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu, ilçenin dezavantajlı bölgelerindeki halkla bir araya gelmeye devam ediyor. Mutlu, Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı Emir Sultan, Güney, Yenişehir, Zeytinlik, Levent, Boğaziçi ve Ege mahallelerinden kanaat önderleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar ile bir araya geldi.

Buluşmada mahalle sakinlerinin sorunlarını tek tek dinleyen Mutlu, kentsel dönüşüm başta olmak üzere güvenlik, işsizlik ve sosyal donatı eksikliği gibi konulara dair çözüm önerilerini paylaştı.

BİRLİKTE YÖNETİM

Mutlu, Konak'ta mahalle örgütlenmeleri, kent konseyi ve belediye meclisi aracılığıyla katılımcı ve şeffaf bir yönetim anlayışı kuracaklarını belirterek, “Hiç kimsenin kendisini daha geride hissetmediği, yan yana yürüyeceğimiz bir beş yıl için çok heyecanlıyım. Birlikte çok güzel şeyler yapacağız. Sizlerin önerilerini alacağız. Birlikte karar vereceğiz. Sizler de yönetimin bir parçası olacaksınız. Mahallelerinizin en önemli eksiklerini siz belirleyip meclis üyelerimiz aracılığıyla belediye meclisimize ulaştıracaksınız. Hep birlikte karar alacağız ve yürüteceğiz.” şeklinde konuştu.

“BİZ GELECEĞİZ VE KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ YAPACAĞIZ”

Nilüfer Çınarlı Mutlu, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kendisine kentsel dönüşüm konusunda "Bu sorunu çöz, tarih yaz" dediğini vurgulayarak, bu konuda vakit kaybedilemeyeceğine dikkat çekti. Kentsel dönüşüme toplumsal belediyecilik perspektifinden baktığını ifade eden Mutlu, “Bu sorunun farkındayım. Bunun için alanında uzman isimlerle çalışıyoruz. Yerinde ve komşularımızla birlikte dönüşümü önemsiyoruz. Komşumuz hak sahibi olmayabilir ama onu da yerinden etmeyecek, sosyal konutların yapıldığı, hepimizin birlikte, aynı yerde yaşamaya devam ettiğimiz bir kentsel dönüşüm modeli öneriyoruz. Kentsel dönüşüm adı altında soylulaştırmaya karşıyız. Sizlerle birlikte karar vereceğiz. Kaybedecek bir günümüz bile yok. Bu konuda Genel Başkanım Sayın Özgür Özel’e söz verdim. Biz geleceğiz ve kentsel dönüşümü yapacağız.” şeklinde konuştu.

“KONAK’TAKİ SPOR ALANLARINI ARTIRACAĞIZ”

Mutlu, bir mahalle sakini tarafından gençlerin sosyalleşme ve spor yapma imkanlarının yetersizliğine dair bir soru üzerine, "Konak'ta spor alanlarımızın yetersizliği başka sorunları da beraberinde getiriyor. İzmir'de özellikle gençler arasında yaygınlaşan madde kullanımının önüne geçmek için spor alanlarının, gençlik merkezlerinin, sosyal ve kültürel etkinlik merkezlerinin sayısını artırmamız gerekiyor. Bu alanların sayısını ve niteliğini de artıracağız" şeklinde konuştu.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.