TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Narlıdere’den o haberlere yalanlama

Narlıdere Belediyesi basın yayın mecralarında haklarında çıkan ağaç kesim haberleri ile ilgili yalanlamada bulundu

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2024 15:36
Haber Güncellenme Tarihi: 02.02.2024 15:36
Kaynak: BÜLTEN
Narlıdere’den o haberlere yalanlama

Narlıdere Belediyesi basın yayın mecralarında haklarında çıkan ağaç kesim haberleri ile ilgili yalanlamada bulunarak, konu ile ilgili açıklama yaptı.

Beleidyeden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün bazı basın yayın mecralarında Narlıdere Belediyesi’nin “onlarca ağaç kestiği ve ağaç katliamı yaptığı” iddiasıyla kurumumuzu itham eden bir haber yer almış, konuyla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti doğmuştur; Söz konusu basın yayın organlarında konuyla ilgili çıkan haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.

Narlıdere Belediyesi’nin hâlihazırda depolama olarak kullandığı ve Hazine’ye ait olan alan, raylı sistemlerin (Narlıdere Metrosu) ilçemize gelmesiyle birlikte İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğünün araçları tarafından kullanılacaktır. Narlıdere Belediyemizin depolama alanı olarak kullandığı söz konusu alanı terk etmesi zorunluluğu doğmuştur. Bu sebeple, Belediyemizin kamu hizmetlerini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için kullandığı malzemelerin başka bir alana taşınması için çalışma başlatılmıştır. İmar planlarında Belediye Hizmet Alanı olarak belirlenen ve yeşil alan statüsünde olmayan 2. İnönü Mahallesi Altınvadi Caddesi’ndeki söz konusu alanın kamu hizmeti yararına kullanılması planlanmıştır.

Şu ana kadar bölgede yapılan çalışmalar kapsamında hiçbir ağaç kesilmemiştir. Söz konusu alanın verimli bir şekilde kullanılması için düzenleme çalışmaları yapılmış, ağaçların budaması gerçekleştirilmiştir. Alandaki az sayıda mandalina ağacı ise başka alana taşınmıştır. Narlıdere Belediyesi’nin yeşilin ve doğanın korunmasına yönelik hassasiyeti yaptığı çalışmalarla ortadadır. Bölgede çevre ve ağaç katliamı yapıldığına ilişkin iddialar tamamen asılsızdır. Konuyla ilgili haberi yapan basın ve yayın organları tarafından Narlıdere Belediyesi’nin görüşü alınmamış, haberin içeriği ile çelişen tek taraflı değerlendirilmelerde bulunulmuştur. Gazetecilikte tarafsızlık ilkesine bağlı kalınmadan, kulaktan dolma bilgilerle yapılan maksatlı haberlere vatandaşlarımızın itibar etmemesini önemle rica ederiz.”

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.