TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

MÜSİAD iftar sofrasında şehit ve gazi aileleri ile yaşlı ve gençleri misafir etti

MÜSİAD İzmir, düzenlenen iftar etkinliğinde şehit ve gazi aileleriyle birlikte yaşlılar evinde kalan büyükleri ve öğrencileri misafir etti. Genç ve yaşlı birçok vatandaş, iftar çadırında bir araya gelerek oruçlarını açtı.

Haber Giriş Tarihi: 16.03.2024 21:27
Haber Güncellenme Tarihi: 16.03.2024 21:27
Kaynak: İHA
MÜSİAD iftar sofrasında şehit ve gazi aileleri ile yaşlı ve gençleri misafir etti

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi, şehit ve gazi aileleri ile yaşlılar evinde kalan büyükler ve öğrenciler için bir iftar etkinliği düzenledi. Bilal Saygılı Camii ve Külliyesi'nde gerçekleştirilen etkinlik, Türk Tasavvuf Müziği konseri ile başladı ve ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti okundu. Ezanın okunmasıyla birlikte genç ve yaşlı birçok vatandaş, iftar çadırında bir araya gelerek oruçlarını açtı.

İftarın ardından bir açıklama yapan MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Gökhan Temur, şunları belirtti: "MÜSİAD, milli ve manevi değerlere bağlılığın yanı sıra ahlak ve dürüstlüğü ilke edinen, hak ve hukuku daima gözeten, dayanışma gibi evrensel değerleri benimseyen ve toplumsal her türlü gelişime katkı sağlayan bağımsız ve ilkeli bir sivil toplum kuruluşudur. MÜSİAD İzmir olarak, bugün 2 bin işletmeyi temsil ediyoruz ve yaklaşık 100 bin kişiye istihdam imkanı sunuyoruz. İzmir ekonomisinde yüzde 18'e denk gelen bir iş hacmine sahibiz. Bu başarıların kıymetini bilmek ve şükretmek, bizim için önemlidir."

Gazze ve Doğu Türkistan gibi İslam coğrafyalarında yaşanan zulme dikkat çeken Temur, şunları ifade etti: "Ramazan ayı, barışın, dayanışmanın ve rahmetin simgesidir ancak maalesef bu sene Gazze ve Doğu Türkistan gibi kardeş coğrafyalarda yaşanan zulümler nedeniyle biraz buruk geçiyor. Bu mübarek günlerde, Cenab-ı Allah'a dua ederek bu coğrafyalardaki acıların son bulmasını temenni ediyorum. Özellikle Filistin'deki kardeşlerimize Siyonist İsrail'in uyguladığı zulmün, soykırımın son bulmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bu gönül sofrasında bizleri yalnız bırakmayarak katılım sağlayan tüm protokol üyelerimize, sivil toplum kuruluşlarına, şehit ve gazi ailelerine, yaşlılarımıza ve gençlerimize özellikle teşekkürlerimi sunuyorum."

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.