TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Miting gibi buluşmada CHP'li adaylardan Bornova'da gövde gösterisi

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay ve Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, Bornova Çamdibi’nde adeta miting gibi bir buluşmayla gövde gösterisi yaptı

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 09:59
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 09:59
Kaynak: BÜLTEN
Miting gibi buluşmada CHP'li adaylardan Bornova'da gövde gösterisi

Tugay ve Eşki’nin programı Bornova Çarşısı’nda esnaf ziyareti ile başladı. Ardından Çamdibi sokaklarını geniş katılımlı bir kortej ve fener alayı ile gezen CHP’li adaylar, kurulan sahne önünde kendilerini bekleyen çok sayıda Bornovalı ile buluştu.

İzmir Cumhuriyet’in gurur şehridir

İzmir’i Türkiye’nin parlayan yıldızı yapacağını söyleyen Cemil Tugay, “Size söz veriyorum, Bornova’nın her sorununda Ömer kardeşimle sizlerin yanı başında olacağım. 2019’da bana Karşıyaka Belediye Başkanlığı şerefi verdi, alnımın akıyla görevimi yaptım. Önümüzdeki 5 yılda sizler layık görürseniz bu kararlı mücadeleyi yapmaya devam edeceğiz. Atatürk’ün şehrinin bu ülkenin parlayan bir yıldız olmasını sağlayacağız. Yüreğimizde o inanç ve sevgi var. Birilerinin kurduğu o hayallerin hiçbir zaman gerçekleşmeyeceğini gösterin. Onlara deyin ki İzmir, cumhuriyetin gurur şehridir” diye konuştu.

Bayrağı ileri taşıyacağız

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını en tepeye dikeceklerini ifade eden Ekşi, “İzmir’i, rozetini bile takamadıkları partilerine kazandırabileceklerini düşünüyorlar. Biz de Çamdibi’ne gidelim, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 6 okunu indirmeye niyetlenenlere Evlad-ı Fatihan’ların yanından cevap verelim dedik. Biz Bornova'yı ve İzmir'i Atatürk düşmanlarına teslim etmeyeceğiz. İzmir'de yepyeni genç bir kadro var. O kadronun çok önemli bir teknik direktörü var; sevgili Cemil Başkanımız. Ben de o kadronun içerisinde yer almaktan dolayı çok mutluyum. Benden önceki değerli başkanlarımdan çok büyük bir bayrak teslim aldım. Sizlerden alacağım yetki ile bu bayrağı daha da ileriye taşıyacağız. İzmir'in her noktasında tüm belediye başkanlarımız bir arada yol yürüyeceğiz, sizlere layık olmaya çalışacağız. Hep beraber kazanacağız. Bornova'da da İzmir'de de 2028’de Türkiye'de de Cumhuriyet Halk Partisi iktidarını yeniden inşa edeceğiz” dedi.

Bu kale yıkılmayacak

Bu seçimin Atatürk’ü, Cumhuriyet’i sevenlerle bu değerlerle hesabı olanlar arasında olduğunu hatırlatan CHP İlçe Başkanı Ertürk Çapın, “Başarılı olamayacaklar, bu kale yıkılmayacak” derken; önceki dönem belediye başkanlarından Olgun Atilla, “31 Mart sabahı belediye başkanlarımızla daha da güçlü bir hizmet dönemi başlayacak” dedi. Kamil Okyay Sındır ise, “Biz CHP’liyiz. Bizim göğsümüzde kazınan altı okumuz var. Bu parti, Cumhuriyet’i kuranların, bu Cumhuriyet için verdiğimiz toprağa düşen şehitlerimiz ve hepsinden önce büyük önderimiz ve kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi. 6 okun onurumuzla, şerefimizle, başımızı dik bugüne kadar getirdik, bundan sora daha yukarı çıkaracağız” diye konuştu.

Çamdibi’nin sevilen ses sanatçıları Murat ve Gamze Matracı’nın da şarkılarıyla renk kattığı gece, havai fişek gösterisiyle sona erdi.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.