TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Menemenlilere sanat sokağı müjdesi

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan ilçeye kültürel ve sanatsal hayatına yeni bir soluk getirdiklerinin müjdesini vererek yeni Kent 2’de yeni bir sanat sokağı açacaklarını duyurdu

Haber Giriş Tarihi: 17.03.2024 11:36
Haber Güncellenme Tarihi: 17.03.2024 11:36
Kaynak: GURBET YAVUKLU
Menemenlilere sanat sokağı müjdesi

Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, ilçenin kültürel ve sanatsal hayatına yeni bir soluk getirmek için hayata geçirecekleri projenin müjdesini verdi. Başkan Pehlivan, Kent 2’de Pazar yeri ile yeni yapılan parkın arasındaki alana bir Sanat Sokağı kazandıracaklarını açıkladı.

Proje, Menemen'in her köşesinde yaşayan sanatseverlerin ilgisini çekecek nitelikte olan sokakta yerel sanatçılara istihdam olanağı sağlanacak. Ayrıca ilçeye bir müzik yapım ve kayıt alanı kazandırılarak, gençlerin ürettikleri müzikleri dijital platformlarda paylaşmaları kolaylaşacak.

Başkan Pehlivan, projeyle ilgili yaptığı açıklamada, “Menemen’imizin her köşesinde yaşayan sanatseverlerin kalplerini heyecanlandıracak bu projeyle, sanatı sokaklara taşıyacak ve sanatçımıza da bir istihdam alanı açmış olacağız. Ayrıca ilçemize bir de müzik yapım ve kayıt alanı kazandırarak, gençlerimizin ürettikleri müzikleri dijital ortama aktarabileceği bir imkan sunacağız” dedi.

Kaynak: GURBET YAVUKLU

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.