TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Menemen Belediyesi’nden ücretsiz bir eğitim yuvası daha

Menemen Belediyesi, Gençlik Eğitim Merkezi'nin (MEBGEM) üçüncü şubesini Ulukent'te hizmete açıldı. Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, yeni şubenin açılışıyla birlikte ücretsiz eğitim desteği sağlanan öğrenci sayısının üç bini aşacağını belirterek yeni dönemde eğitim yatırımlarının ve desteklerinin artarak devam edeceğini ifade etti

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2024 13:28
Haber Güncellenme Tarihi: 18.03.2024 13:28
Kaynak: BÜLTEN
Menemen Belediyesi’nden ücretsiz bir eğitim yuvası daha

Menemen Belediyesi, eğitim alanındaki önemli adımlarını sürdürerek ilçeye bir ücretsiz eğitim merkezi daha kazandırdı. Başkan Aydın Pehlivan'ın göreve geldiği üç yıl içerisinde gerçekleştirilen projeler arasında Ulukent'e yapılan anaokulu, ilkokul birinci sınıftan üniversite son sınıfa kadar tüm öğrencilere sağlanan maddi destek, 8 ve 12. sınıf öğrencilerine dijital eğitim paketi desteği ve YKS başvuru ücretlerinin ödenmesi gibi bir dizi hizmet bulunuyor. Menemen Belediyesi, bu başarılı çalışmaların ardından MEBGEM'in üçüncü şubesini de Ulukent'te açarak eğitimdeki desteklerini genişletti.

menemen

TÜM PROJELERİMİZ EĞİTİM ÖNCELİKLİ

Menemen Belediyesi, sınavlara hazırlık sürecinde öğrencilere destek sağlamak amacıyla kurulan ücretsiz eğitim merkezinin üçüncü şubesini, bir iftar programıyla birlikte açtı. Açılışta konuşan Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, “MEBGEM'in üçüncü şubesini açarak sınavlara hazırlanmak adına ücretsiz eğitim verdiğimiz öğrenci sayımızı 3 binin üzerine çıkarıyoruz. Çünkü biliyoruz ki gelişimin ve kalkınmanın olması için en başta eğitimin olması gerekiyor. Bunlarla birlikte 31 Mart'tan sonra yeni dönemimizde de eğitim desteklerimizi arttırarak sürdüreceğiz. Büyükşehir’de Sayın Hamza Dağ Başkanımızın göreve gelmesiyle birlikte, 10 bin lira Büyükşehir, 10 bin lira da Menemen Belediyesi olmak üzere her üniversitelimize 20’şer bin liralık desteğimiz olacak. Bakırçay Üniversitemizin modern tıp fakültesi ve ziraat fakültesiyle birlikte iki de meslek yüksekokulunu YÖK Başkanımız ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda ilçemize kazandırıyoruz. Kız ve erkek öğrencilerimiz için tam donanımlı yurtlarımız olacak. Menemen Belediyesi olarak her yaştan hemşehrimizin eğitim alacağı modern eğitim kampüsü kuracağız. İlk etapta Ulukent'e ikinci anaokulumuzu açıp, ardından yine anaokulu sayımızı çoğaltacağız. Milli Eğitim Bakanlığımız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile görüşmelerimiz doğrultusunda depreme daha dayanıklı okulları ilçemize kazandırıyoruz” dedi.

menemen

ULUKENT’E MÜJDE YAĞMURU

MEBGEM açılışında Ulukent sakinlerine seslenen Pehlivan, “Ulukent ve Kent-2, bu dönem bizim vitrinimiz oldu. Yeni dönemimizde de yine sembol projelerimiz olacak” dedi. Yoğun katılım gösterdiği iftarda konuşan Başkan Pehlivan, “Ulukent’e Ege’nin en büyük kütüphanesini inşa ediyoruz. Kabasını bitirdik. En kısa zamanda açacağız. Yollarımızı peyzaj ve ışıklandırma çalışmalarımızla güzelleştirdik. Yollarımızın, Ulukent’te kesişim noktasına da gönüllerimizde yaşayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü anmak adına Atatürk Anıtı koyduk. Belediye hizmetlerimizi sizlere bir adım daha yaklaştırmak için, “Siz bize gelmekle uğraşmayın biz geliriz diyerek” Başkanlık iletişim ofisimizi açtık. Ulukent Semt Polikliniği yaptık. Çok yakında Sağlık Bakanlığı’mıza devredip hizmete girmesini sağlayacağız. Hemen yanındaki alana da bir Gençlik Merkezi kazandırıyoruz. Proje çalışmalarımızı tamamladık. Çok kısa zamanda ilk kazmayı vuruyoruz. Yine bu bölgede Kent Gözü Rekreasyon Alanı ve botanik bahçemizde da hummalı çalışmalarımız sürüyor. Bu ay içinde açtığımızda, seyir terasıyla, kafeteryasıyla huzurlu bir ortam sizleri bekliyor olacak. Ayrıca Cumhuriyet Parkı’mızın içerisine modern bir kafeterya ve restoran kazandırıyoruz. Kapalı pazaryerlerimizde sıra Ulukent’e geldi. İki katlı komplekste kapalı düğün salonu ve pazaryeri olacak. Yine önümüzdeki dönem, Zorlu PSM’den sonra Türkiye’nin en büyük sahnesine sahip kongre ve gösteri merkezini bu bölgemize kazandırıyoruz. Tesisimizin yanında ayrıca kapalı yüzme havuzumuz ve buz pateni pistimiz olacak. Spor alanında da bölgemizi öne çıkarıyoruz. Caner Ok Tesislerimizin olduğu bölgeye Menemen’imizin yeni stadını inşa edeceğiz. Adı da 100. Yıl Atatürk Stadyumu olacak. Stadımızın altına bir çömlek köyü kuracak, çömleğimizi sanatla ve atölyelerle birleştireceğiz. Ayrıca yine 2 bin kişilik kapalı spor salonunun da müjdesini yine sizlerin huzurunda vermek isterim” dedi.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.