TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Mecliste onaylandı: Sel mağdurlarına maddi destek geliyor

Geçtiğimiz hafta sonu şiddetli yağış ve deniz taşması nedeniyle Alsancak Kordon ve Mavişehir’de yüzlerce mesken ve iş yerinde su basması nedeniyle hasarlar meydana gelirken bugün gerçekleştirilen İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde mağdurlara maddi destek kararı alındı

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2023 15:32
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Mecliste onaylandı: Sel mağdurlarına maddi destek geliyor

İzmir’de geçtiğimiz hafta sonu şiddetli yağış ve deniz taşması nedeniyle Mavişehir, Alsancak gibi bölgelerde su baskınları ve sel meydana gelmişti.

Bölgedeki birçok mesken ve işyerinin sular altında kaldığı felaketin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi mağdur olan vatandaşlara destek olmak amacıyla nakdi destek verme kararı almıştı.

Öte yandan; mağdurlara verilecek desteğe ilişkin önerge bugün gerçekleştirilen meclis toplantısında gündeme geldi.

Önerge kapsamında hasar oranına göre; 15-20 ve 25 bin lira olmak üzere maddi destek verilecek. Gündem maddesi acil kaydı ile bütçe komisyonuna gönderildi

meclis sel

OYBİRLİĞİ VERİLDİ

Mecliste komisyonun görüşmesi için verilen aranın ardından maddi destek önergesi komisyondan oybirliğiyle gelirken mecliste de tüm üyelerin evet oyuyla oybirliğiyle kabul edildi.

Kabul edilen önerge kapsamında taşkın ve sel mağdurlarına hasar oranına göre; az hasarlılara 10 bin lira orta hasarlılara 15 bin lira ve ağır hasarlılara 20 bin lira arasında maddi destek sağlanacak.

BU İÇERİK DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR- Kış lastiği zorunlu olan iller arasına İzmir dahil mi?

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.