TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Karşıyakalı İş Kadınları Hemşireler Gününü KETEM’ de kutladı

Karşıyaka İş Kadınları Derneği (KAR-İŞKAD) Karşıyaka Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ndeki (KETEM)hemşirelerinin gününü kutladı

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2024 10:31
Haber Güncellenme Tarihi: 11.05.2024 10:31
Kaynak: BÜLTEN
Karşıyakalı İş Kadınları Hemşireler Gününü KETEM’ de kutladı

KAR-İŞKAD Başkanı Nil Güneri ve dernek yeleri ile birlikte Karşıyaka KETEM’e giderek orada çalışan hemşirelerin gününü kutladı, pasta kesildi ve hediyeler verildi.

Kutlama programına İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cenk Benli, KAR-İŞKAD Başkanı Nil Güneri, KAR- İŞKAD üyeleri, KETEM Sorumlu Uzman Doktor Derya Karagülle ve görevli hemşireler katıldı.

Başkan Güneri, sağlık hizmetlerinin sunumunda etkin bir rol oynayan ve mesleklerini büyük bir fedakarlıkla yerine getiren hemşirelerin Hemşireler Gününü ve Hemşireler Haftasını kutladıklarını belirterek şunları söyledi. “Bu özel günü Karşıyaka Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’nde görevli hemşirelerimiz ile kutlamak istedik. KETEM kadınlarımızın korkulu rüyası olan meme ve rahim ağzı, erkeklerde kolon kanseri taramasına yönelik çalışmalar yapıyor. Bu çalışmaları çok önemsiyoruz.  Bugün burada KETEM’de görev alan hemşirelerimiz nezdinde bütün hemşirelerimizin gününü kutluyoruz.”

Hemşirelerin tek tek gününü kutlayan KAR-İŞKAD’lı kadınlar, birer hediye verdi, hemşireler günü için getirdikleri pastayı birlikte keserek günü kutladı.

KETEM

Ulusal Kanser Tarama Programı çerçevesinde; KETEM ’de 30-65 yaş arası kadınlarda rahim ağzı kanseri taramasına yönelik HPV-DNA testi, 40-69 yaş arası kadınlarda meme kanseri taramasına yönelik MAMOGRAFİ ve 50-70 yaş arası kadın ve erkeklerde kolon kanseri taramasına yönelik GGK (Gaitada Gizli Kan) testi ücretsiz uygulanıyor.

Testler sonucunda riskli bulunan kişiler, gerekli bilgilendirme yapılarak, Eğitim ve Araştırma Hastanelerinde, Sağlık Bakanlığının belirlediği kriterler doğrultusunda ve Hastanelerin görevlendirdiği Uzman Hekimlere yönlendiriliyor. Gittikleri kurumlarda yapılan işlemler ve kişilerin ileri tetkik ve tedavi işlemleri de KETEM tarafından izleniyor.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.