TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Karşıyaka’da devir teslim coşkusu: Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka’daki görevini B. Yıldız Ünsal’a devretti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay, görevini Karşıyaka Belediye Başkanı seçilen B. Yıldız Ünsal'a devretti. Belediye binası önünde gerçekleşen devir teslim töreni coşkulu bir atmosferde gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 03.04.2024 20:08
Haber Güncellenme Tarihi: 03.04.2024 20:08
Kaynak: BÜLTEN
Karşıyaka’da devir teslim coşkusu: Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka’daki görevini B. Yıldız Ünsal’a devretti

Belediye Ana Hizmet Binası önünde gerçekleşen törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay, Karşıyaka Belediye Başkanı B. Yıldız Ünsal, CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü, parti üyeleri, belediye çalışanları ve yüzlerce Karşıyakalı katıldı. Karşıyaka'nın yeni Başkanı B. Yıldız Ünsal, bando eşliğinde "Yıldızların Altında" şarkısı ile karşılandı ve Tugay ile Ünsal dakikalarca alkışlandı.

Cemil Tugay, konuşmasında şunları söyledi:

“Karşıyaka Belediye’mizin çok değerli çalışanları değerli mesai arkadaşlarım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin çok değerli üyeleri. Bugün aramızda bulunan değerli yoldaşlarım ve bizimle birlikte olan sevgili Karşıyakalılar, hepinizi sonsuza kadar sürecek sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Bundan 5 yıl önce burada yine bir devir teslim töreni ile bu binadan içeri adamımı atmış, 5 yıllık görevin sorumluluğunu almıştım. O süre içerisinde başımıza neler geleceğini bilmiyorduk ama hep beraber paylaştığımız çok güzel anlarımız oldu. Zorluklar yaşadığımız pandemi oldu, deprem oldu, benzer sıkıntılarımız oldu. Neticede bugüne vardığımızda aklımda kalan şey sadece gösterdiğiniz dostluk, dayanışma, çalışkanlığınız, dürüstlüğünüz, Cumhuriyet’e, Atatürk’e ve ilkelerine olan bağlılığınız. Bu kentin asil insanları ve gerçekten sadece Karşıyaka’nın değil İzmir’in sorumluluğunu taşıyan, cumhuriyetin sorumluluğunu taşıyan Türkiye’nin aydınlığının sorumluluğunu taşıyan güzel insanlar gözümün önüne geliyor”

karşıyaka

Cemil Tugay: Karşıyaka’ya olan sevgimiz ve bağlılığımızda buluştuk

Zamanın hızla akıp geçtiğini ifade eden Tugay, “Bugün bulunduğumuz anda sizlerin de bildiği gibi kazandığımız zaferle, gurur duyduğumuz zaferle yarına artık çok büyük bir umutla bakıyoruz. Bu umudun aynı zamanda bizlere yüklediği sorumluluklar var. Bunların elbette farkındayız. Yürekten söylüyorum; belediye hizmetleri belediye çalışanlarıyla beraber yürüyor. Sadece başkanın çalışmasıyla olmuyor. Beraber emek harcadığımız siyasi yol arkadaşlarımız var. Belediye meclis üyelerimiz var. Bu dönemde onlara da özel olarak teşekkür etmek isterim. Gerçekten herkes özveriyle çalıştı. Yani sadece meclis toplantılarında olan değil aynı zamanda sorunla baş etmek üzere pandemisinde, depreminde, her zor gününde sokakta olan arkadaşlarımız oldu. Bu nedenle onlara ve yeni dönemde görev alacak olan meclis üyelerimize hem teşekkür ediyorum hem de önümüzdeki dönem için başarılar diliyorum. Tabii en büyük başarı dileğim yeni başkanımız sayın Yıldız Ünsal’a. Cumhuriyete bağlılığımızla, Atatürk’e sevgimizle, Karşıyaka’ya olan sevgimiz ve bağlılığımızla biz onunla ortak noktada buluştuk. Hep beraber Karşıyaka’ya hizmet edeceğiz” şeklinde konuştu.

karşıyaka

Cemil Tugay: Yıldız Ünsal’a görevimi devretmekten onur duyuyorum

Yeni dönemde İzmir’in 30 ilçesine hizmet edeceğini vurgulayan Tugay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Karşıyaka’ya duyduğum minneti, sevgiyi tarif etmeye kelimeler asla yetmez. Bu sevgiyi ve minneti önümüzdeki 5 yıl Karşıyaka’ya yapacağım hizmetlerle göreceksiniz değerli Karşıyakalılar. Bize emanet edilen bir şehir, milyonlarca insan, şanlı bir tarih, bir ülke var. Bunun bilincindeyiz, bu emanete karşı bugüne kadar bir gramlık bir ihanet içerisinde olmadım, namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum, önümüzdeki hiçbir dönemde de olmayacak. Sizleri çok sevdiğimi, Karşıyaka’ya gönülden bağlı olduğumu hiçbir zaman unutmayın. Sizleri özlemeyeceğim, zaten aranızda olacağım. Yaşasın Karşıyaka, yaşasın İzmir ve yaşasın Türkiye Cumhuriyeti demek istiyorum” diye konuştu.

Tugay burada yaptığı konuşmasının ardından, “Sizden özel bir ricam var. Biraz ileride Zübeyde Annemiz yatıyor, Atatürk’ümüzün emaneti. Onun duyacağı şekilde Mustafa Kemal’in Askeri olduğumuzu hep beraber söyleyebilir miyiz?” diye çağrıda bulundu. Kalabalığın eşliğinde Mustafa Kemal’in Askeri olduğunu yüksek sesle dile getiren Tugay, Karşıyaka Belediyesi Bandosu’ndan kendisi için İzmir Marşını çalmasını istedi. Her iki başkan ve tüm Karşıyakalılar marşı hep bir ağızdan coşkuyla söyledi. Törenin finalinde Kaf Kaf sloganı atıldı.

karşıyaka

Karşıyaka Belediye Başkanı Ünsal: Karşıyaka türkiye’nin gözbebeği olacak

Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevini devralan B. Yıldız Ünsal, ise “Çok yoğun geçen bir seçim maratonundan sonra önce Karşıyaka ve İzmir’de sonra Türkiye’de çok güzel bir sabaha uyandık. Sabah gözümüzü açtık herkes çok mutlu ve umutlu. Bundan sonra da bu umut bizi çok iyi yerlere götürecek. Biz de bu seçimle bunun bir parçası olmaktan gerçekten gurur duyuyoruz. Aslında biz çifte sevinç yaşıyoruz. Çünkü 5 yıl Karşıyaka’mıza hizmet etmiş değerli başkanımız Cemil Tugay Büyükşehir Belediye Başkanı oldu bizim için onurdur. Ben de ondan görevi devraldım. Çok mutluyum. Yoğun bir seçim dönemiydi, çok emek verdik, benimle birlikte olan tüm arkadaşlarıma, yalnız bırakmayan tüm dostlarıma, sandıklarda bize oy veren herkese, kıymetli ilçe başkanımın önderliğinde tüm ilçe örgütümüze minnettarım. Cemil Başkanımız ile birlikte işimiz uzun. Bizden desteğini çekmeyecek bize söz verdi. Karşıyaka’yı bir Avrupa ülkesindeki kentler gibi yapacağız. Karşıyaka için durmadan, yorulmadan çalışacağımıza söz veriyorum. Cemil Bey’in desteğini de alarak, Karşıyakamızı Türkiye’nin gözbebeği haline getireceğiz Bunun için çok çalışacağıma emin olabilirsiniz. Başkanım, birlikte işimiz zor ama biz bunu başaramayacak insanlar değiliz. Sizin yolunuz çok açık. Burayı güzel yönettiğiniz gibi orada da harikalar yaratacaksınız. Bize de destek olacaksınız. Her zaman sizi arayabilirim, biraz sıkıştığımda bile değil” diye konuştu.

Dr. Cemil Tugay, daha önce kendisine Karşıyakalı bir hemşehrisinin hediye ettiğini söylediği bir rölyefi hediye etti. B. Yıldız Ünsal da Başkan Tugay’a çiçek takdim ettikten sonra ilk kez başkanlık makamına oturdu. Dr. Cemil Tugay, eşi Öznur Tugay, B. Yıldız Ünsal, eşi Altan Ünsal ve Selim Ünsal ile birlikte aile fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.