TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İZSU’dan Kınık’a müjde!

İZSU Genel Müdürlüğü, Kınık ilçesine 3 içme suyu sondaj kuyusu müjdesini verdi

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 14:51
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 14:51
Kaynak: BÜLTEN
İZSU’dan Kınık’a müjde!

İZSU Genel Müdürlüğü, Kınık ilçesindeki artan nüfus ve azalan yer altı suları sorununu çözmek amacıyla 6 merkez mahalleye hizmet edecek 3 yeni sondaj kuyusunu devreye alıyor. Kınık'ın merkez mahallelerindeki su ihtiyacını karşılamak üzere, Fatih ve Türkcedit mahallelerinde 3 içme suyu sondaj kuyusu çalışması başlatıldı.

Kınık’ın merkez mahallelerinde yaşanan su ihtiyacı nedeniyle, İZSU Genel Müdürlüğü tarafından sondaj kuyuları açılmaya başlandı. Bu kapsamda 6 merkez mahalle hizmet vermesi amacıyla Fatih ve Türkcedit mahallelerinde 3 içme suyu sondaj kuyusu çalışması yürütülüyor.

NÜFUS ARTIŞI SONDAJ İHTİYACINI DOĞURDU

Çalışmalara ilişkin bilgi veren Jeoloji Mühendisi Oluş Başer, “Kınık’ın 6 merkez mahallesini besleyen yer altı sularındaki düşüş ve nüfusun artışı nedeniyle yeni kuyular açılmasına ihtiyaç duyuldu. Bu sebeple Kınık merkez için 3 içme suyu sondaj kuyusu planlıyoruz. Fatih Mahallesi’nde projelendirilen sondaj kuyusu tamamlandı. Bir diğerine ise Türkcedit Mahallesi’nde devam ediyoruz. Üçüncü sondaj kuyusu da yine Fatih Mahallesi’nde kurulacak. Buradan çıkan sularla bölgedeki su ihtiyacını karşılamayı planlıyoruz. Vatandaşlarımıza daha sağlıklı, daha kaliteli su sağlamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.