TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İzmirli Mali Müşavirler arasındaki seçim krizi sürüyor

İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Şerif Yıldız, “Odamızın itibarı zedelendi. Odamızın itibarını sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 12:31
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 12:31
Kaynak: HABER MERKEZİ
İzmirli Mali Müşavirler arasındaki seçim krizi sürüyor

AYSELİN UZUN/İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (İZSMMM)Yönetim Kurulu başkanı, sekreterini ve saymanını belirlemek için geçtiğimiz yıl ağustos ayında yapılan seçimler, bazı yönetim kurulu üyeleri tarafından kabul edilmeyerek yargıya taşındı. Yaşanan bu durumun ardında yönetim kurulu tarafından tekrar seçim gerçekleştirildi ancak seçim sonucu bir öncekiyle aynı kaldı. Mahkeme sürecinin İZSMMM’nin kamuoyu üzerindeki itibarını zedelemek dışında hiçbir şeye yaramadığını vurgulayan İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Yıldız ise konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Ayrıca toplantıya katılan ve Başkan Yıldız’ın açıklamaları sırasında söze karışan eski başkan Ertuğrul Davutoğlu ve ekibi, Yıldız’ı yalan söylemekle suçladı. Gerginliğe rağmen açıklama yapmayı sürdüren Yıldız, “Mahkeme kararını itiraz ediyoruz. İstinaf ile bunun düzeltileceğini biliyoruz. Açık oylama ile yapılan seçimi mahkemeye taşıyorsunuz. Bu hakkı kötüye kullanmaktır. Odamızın itibarını sonuna kadar sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

BU HAKKI KÖTÜYE KULLANMAKTIR

Hiçbir mahkemenin oylama ile yapılan bir seçime karışamayacağını vurgulayan Şerif Yıldız, mahkeme kararında göreve iade olmadığını savunarak, “İZSMMMO, 10 Bin üyeli bir oda. 35 yıllık bir kuruluş. Biz bu odayı yolda bulmadık. Bu durum, odamızın itibarını zedeledi. Odamızın itibarını sonuna kadar sahip çıkacağız. Mahkeme kararına alıp bunun içinde bir kere göreve iade var mı bakmak gerekir. 10 bin üyenin hakkını korumak zorundayız. Mahkeme hiçbir seçime karışamaz idare işlerine karışır. Zaten müdahale etmemiş. Nispi temsil sistemi uygulanıyor. Mahkeme kararını itiraz ediyoruz.  İstinaf ile bunun düzeltileceğini biliyoruz. Açık oylama ile yapılan seçimi mahkemeye taşıyorsunuz. Bu hakkı kötüye kullanmaktır. Haklı bir karar çıkacağını inanmıyoruz. Seçime müdahale bile yok. 3 kuruş huzur hakkı için yapılan bir şey bu” diye konuştu.

HEPİMİZE YALAN SÖYLÜYORSUN

Basın toplantısına İZSMMMO önceki dönem başkanı Ertuğrul Davudoğlu, Sekreter Mehmet Doğan, Sayman Beyazıthan Güngelen ve Koordinatör Erhan Yaşar ise Şerif Yıldız’ın ‘3 kuruş huzur hakkı için yapılan bir şey bu’ sözlerinin ardından, araya girerek, Şerif Yıldız’ın otellerde başkan seçilmek için pazarlıklar yaptığını öne sürdü. Toplu bir şekilde Şerif Yıldız’ın sözlerinin yalan olduğunu söyleyen grup, “Yalan söylüyorsun Şerif. Para için koltuğunu satan sensin. Hepimize yalan söylüyorsun. Burnun büyüyor. Pinokya’ya döndün.  Yönetim geçersizdir. Basını kandırmaya çalışıyorsunuz. İstinaf süreci başladı. Biz huzur haklarımızı odaya bağış yapıyoruz. Çalışana zam yapmayan icra kurulu. Başkan yardımcısıyken kaç para alıyordun şimdi kaç para alıyorsun?” açıklamasında bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.