TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İzmirli diş hekimlerine plaket töreni düzenlendi

İzmir Diş Hekimleri Odası (İZDO) meslekte 25, 40, 50 ve 60'ıncı yıllarını dolduran diş hekimlerine, özel bir plaket töreni düzenledi

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2024 11:10
Haber Güncellenme Tarihi: 04.02.2024 11:10
Kaynak: BÜLTEN
İzmirli diş hekimlerine plaket töreni düzenlendi

Oda olarak mesleki dayanışma ve toplum sağlığı için faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten İZDO Başkanı Deniz Çağında, yıllarını bu mesleğe adayan diş hekimlerini gösterdikleri özverili çalışmalardan dolayı kutladı.

Ülkemizde son yıllarda giderek popüler olan diş hekimliği için açılan fakültelerin ihtiyaçtan fazla mezun verdiği hatırlatan Çağında, bu durumun rekabeti artırdığını ve hizmet kalitesini ise düşürdüğünü kaydetti.

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta faaliyet gösteren toplam 120 diş hekimliği fakültesi bulunduğuna dikkat çeken Deniz Çağında şunları söyledi: “Bu fakültelerde yeterli akademisyen bulunmadığı için öğrenciler gerekli akademik eğitimi alamıyorlar. Her yıl mezun olan öğrenci sayısı 11 bin, ülkemizin ihtiyacı ise yıllık 2 bin civarında. Bu konuda belli bir stratejik çalışma yapılmalı. Ülkemizin koşulları ve ihtiyacına göre doğru bir planlamayla diş hekimleri istihdam edilmeli. Gelir düzeyi de tatmin edici seviyelere çıkarılmalı”

Açılış konuşmalarının ardından meslekte 25, 40, 50 ve 60'ıncı yıllarını dolduran diş hekimlerine teşekkür plaketleri sunuldu; tören sonrasında düzenlenen kokteylde diş hekimleri keyifli saatler yaşadı.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.