TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İzmir’de hastaya cinsel saldırıda bulunan hemşirenin ifadesi şaşırttı

İzmir'de hastaya cinsel saldırıda bulunduğu öne sürülen hemşirenin ifadesi ortaya çıktı. İşte o ifade...

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 12:53
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
İzmir’de hastaya cinsel saldırıda bulunan hemşirenin ifadesi şaşırttı

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören kanser hastası kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hakkında 40 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan erkek hemşire hakim karşısına çıktı.

İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık E.K, taraf avukatları ile müştekiler katıldı.

Duruşmada söz verilen sanık E.K, utanç verici bir olayla anıldığı için çok üzgün olduğunu söyledi.

Psikolojik ve ailevi sıkıntıları olduğunu savunan E.K. "Sıkıntılı bir ruh hali içerisindeydim. Olay tarihinde yoğun bakım servisinde erkek hemşire olarak görevliydim. Sıkıntılı bir ruh haliyle hareket ettim. Bazen ne yaptığımı hatırlamıyorum. Hem pişmanlık hem de bir görgü tanığının içeri girmesiyle vazgeçtim." dedi.

Müşteki G.Y. de şikayetçi olduğunu ifade etti. G.Y, "Annem dördüncü evre akciğer kanseri hastasıydı. Zaten çok zor soluk alabiliyordu. Annemle olaydan sonra görüştük. Hastanenin bilgilendirmesi nedeniyle bilgimiz vardı ama anneme olayı söylemedik." diye konuştu.

Hastanede hemşire olarak çalışan tanık E.E. ise olay tarihinde sanıkla birlikte yoğun bakım nöbetçisi olduğunu dile getirerek, "Gece ilaç almak için sanık ve mağdurun bulunduğu yoğun bakım servisine girdim ve içerisi karanlıktı. E.K. nerede diye bakınırken yatağın üstünde gördüm. Şüphelendim ve sorumlumuza bu durumu ilettim. Görüntüler incelendiğinde olay ortaya çıkmış. Ben görüntüleri izlemedim." ifadelerini kullandı.

Mahkeme başkanı, N.C'nin ölümüyle E.K'nin eylemi arasında illiyet bağının bulunup bulunmadığı ve sanığın cezai ehliyetinin belirlenmesine yönelik raporların istenmesi ve E.K'nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yoğun bakım ünitesinde tedavi gören kanser hastası kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla erkek hemşire E.K. 25 Mayıs'ta tutuklanmıştı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı iddianamede, hemşire E.K'nin 17 Mayıs'ta gece saatlerinde mağdura cinsel saldırıda bulunduğu iddiası üzerine, tanık ifadelerine başvurulduğu ve kamera görüntülerinin incelemeye alındığı, kayıtlarda şüphelinin baygın haldeki mağdur hastanın yanına gelerek ilaçlar verdiği ve cinsel saldırı eylemini gerçekleştirdiğine yer verilmişti.

İddianamede, erkek hemşire hakkında, "kamu görevini kötüye kullanarak beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı cinsel saldırı" ve "uyuşturucu ve uyarıcı madde temin etme" suçundan 40 yıl 6 aya kadar hapis cezası istenmişti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.