TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İzmir'in kadınları kent için elele

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) Yönetimi, kadın belediye başkanları ile bir araya geldi. EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay ile Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı EGİKAD Üyesi Elvin Güler’i makamlarında ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 11.07.2024 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 11.07.2024 10:17
Kaynak: BÜLTEN
İzmir'in kadınları kent için elele

Kadınların hayatlarına dokunacak ortak projelerin hayata geçirilmesi için çalışma kararının alındığı ziyaretlerde kadın dayanışmasının önemine dikkat çekildi. Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu ile Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay, ziyaretlerin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, ilçelerinde kadınların geleceklerine etki edecek, onları meslek ve iş sahibi yapacak, ekonomik özgürlüklerine kavuşturacak projelerde birlikte çalışmaya hazır olduklarını dile getirdiler.

Basmane’de kadınlar için proje yapacaklar

Yönetim Kurulu üyelerinin geniş katılımı ile önce Konak Belediye Başkanı Nilüfer Mutlu Çınarlı'ya son derece verimli geçen bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Şahika Aşkıner, toplantıda Basmane bölgesinde yaşayan kadınlara meslek ve istihdam sağlamak ve onları topluma kazandırmak amacıyla birlikte hareket etme ve ortak projeleri hayata geçirme konusunda mutabık kaldıklarını söyledi. Avrupa Birliği projelerinde Konak Belediyesi'nin EGİKAD ile birlikte hareket etme konusundaki pozitif yaklaşımının kendilerini sevindirdiğini belirten Aşkıner, “Dezavantajlı bölgelerde yaşayan kadınlara meslek edindirme konusundaki işbirliği, toplantımızın gündem maddelerinden biriydi. Bu çalışmaların, kadınlarımızın hayatlarına dokunarak onların güçlü, bağımsız ve üretken bireyler olarak toplumda yer almalarını sağlayacağına inanıyoruz. Ayrıca, Basmane bölgesindeki yeni etkinlik merkezi Sanathane'nin aktif olarak kullanılması için yapabileceğimiz işbirlikleri hakkında da kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik. Bu merkezin, kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayatlarına katkıda bulunacak etkinliklere ev sahipliği yapması için birlikte çalışacağız” dedi.

Karabağlar’da ortak AB projeleri hedefi

Karabağlar Belediye Başkanı Helil Kınay'ı ve EGİKAD Yönetim Kurulu Eski Üyemiz Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Elvin Sönmez'i de geniş katılımla makamlarında ziyaret ettiklerini de anlatan Aşkıner, tekstilden mobilyaya kadar birçok iş dalında, ulusal ve uluslararası platformlarda çalışan iş insanlarının bulunduğu Karabağlar bölgesinin daha da geliştirilmesi ve canlandırılması üzerine detaylı görüşmeler yaptıklarını kaydetti. Oluşturdukları istihdam merkezi özellikle tekstil sektöründe, kalifiye işgücünün oluşturulması konusunda belediyenin önemli bir rol üstlenmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini anlatan Aşkıner, şöyle konuştu: “Toplantıda, Avrupa Birliği projelerinde ortak çalışmalar yapma fırsatlarını da değerlendirdik. Bu kapsamda, Karabağlar Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Burcu Ugandaş ile bir proje toplantısı düzenlenmesi planlandı. Bu iş birliklerinin, bölgedeki ekonomik ve sosyal kalkınmayı hızlandıracağına ve kadınların iş gücüne katılımını artıracağına inanıyoruz. Bu ziyaretler, EGİKAD'ın misyonu doğrultusunda önemli adımlar atmamıza vesile oldu. Kadın girişimcilerin desteklenmesi ve iş dünyasında daha etkin rol almaları için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.