TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İzmir'den Hatay'a gönül köprüsü

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıcı etkilerini yaşayan depremzedeleri unutmadı

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 12:13
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 12:13
Kaynak: BÜLTEN
İzmir'den Hatay'a gönül köprüsü

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıcı etkilerini yaşayan depremzedeleri unutmadı ve felaketin birinci yıldönümünde de yanlarında yer aldı.

Geçtiğimiz yıl yaşanan felaketin ardından Milli Eğitim Bakanlığı'nın öncülüğünde depremden etkilenen illerden nakil gelen öğrenciler için akademik, sosyal, fiziksel ve psikolojik destek sağlayan İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bu destek çalışmalarını sürdürdü.

EL YAPIMI HEDİYELER

‘İzmir’den Hatay’a Gönül Köprüsü’ projesi kapsamında, İzmirli öğrenciler Hatay'da eğitim gören arkadaşları için okullara atkı, bere ve oyuncak gönderdi. Özellikle Bergama Zübeyde Hanım Ortaokulu ve Selçuk 80. Yıl Çamlık Ortaokulu öğrencileri, Hataylı depremzedelere el yapımı hediyeler ulaştırdı.

Ayrıca, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, halk eğitimi merkezlerinde 'Deprem Farkındalık Eğitimleri' düzenleyerek vatandaşları deprem konusunda bilinçlendirdi. Bu eğitimlerde, deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler, afet ve acil durum hazırlıkları gibi konular işlendi ve toplamda 3157 kişi bu eğitimlerden faydalandı.

Ayrıca, depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için İzmir'deki imam hatip ortaokulları ve liselerinde hatimler okunarak dualar edildi. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, açıklamasında, devletin deprem anında tüm imkanlarını seferber ettiğini ve milletin dayanışmasının büyüklüğünü vurgulayarak, depremzede vatandaşların yaşadıkları acıları yürekten paylaştıklarını belirtti.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.