TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte saatlik hava durumu 06.02.2024

İzmir'de bugün hava durumu nasıl olacak? İzmir'de ne zaman güneş açacak? İzmir'de hava sıcaklıkları kaç derece? İzmir'de saatlik hava durumu...

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 09:33
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 09:33
Kaynak: HABER MERKEZİ
İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte saatlik hava durumu 06.02.2024

İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İşte İzmir için saatlik ve anlık hava durumu tahminleri. İzmir hava durumu; sıcaklık, nem ve rüzgar tahmini detayları haberimizde...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan saatlik hava durumu tahminlerine göre İzmir'de bugün hava nasıl olacak? İzmir’de nem oranı en yüksek ne zaman olacak? ve İzmir’de rüzgar hangi yönden esecek? gibi soruların cevabı haberimizde. İşte İzmir hava durumu ile ilgili detaylar…

Saat 09.00 ile 12.00 saatleri arasında İzmir'de parçalı bulutlu bir hava etkili olacak. Hava sıcaklığı 15 derece olmakla birlikte hissedilen sıcaklık da 15 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 67 olacak. Rüzgar güneydoğu esecek.

12.00 ile 15.00 saatleri arasında parçalı bulutlu bir hava görünecek olup, hava sıcaklığı 19 dereceye yükselecek. Hissedilen sıcaklık ise 19 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 65 olacak. Rüzgar güneydoğu yönünden esecek.

Saat 15.00 ile 18.00 saatleri arasında parçalı bulutlu bir hava görünecek olup, hava sıcaklığı 17 dereceye düşecek. Hissedilen sıcaklık da 17 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 74 olacak. Rüzgar güneydoğu yönünden esecek.

Saat 18.00 ile 21.00’da ise hava sıcaklığı 14 derece olacak. Hissedilen sıcaklık ise 14 derece olacak. Akşam saatlerinde nem oranı yüzde 88 olarak kaydedilecek. Rüzgar güneydoğu yönünden esecek.

Gece saatlerinde ise saat 21.00 ile 24.00 arasında hava sıcaklığı 12 derece olacak. Hissedilen sıcaklık da 12 derece olacak. Nem oranı ise yüzde 91 olarak kaydedilecek. Rüzgar güneydoğu yönünden esecek.

SONBAHAR NEDİR?

21 Aralık’ta başlayıp 21 Mart’ta biten ve sonbahar ile yaz arasında olan mevsim kıştır. Bu mevsimde havalar soğuk ve yağışlıdır. Ülkemizde kış, doğu illerinde daha erken, batı illerinde ise daha geç başlar. Ege Bölgesi’nde kış ayları, ülkenin diğer illerine göre daha yumuşak geçer. Sık sık yağış görülebilmektedir ancak kar yüksek kesimler dışında şehir merkezinde çok fazla görülmez.

KIŞ HASTA EDER Mİ?

Güneşin insana mutluluk ve huzur verdiği daha önce çokça kez yapışan testlerle tespit edilmiştir. Kışın gelmesiyle birlikte havalar genellikle soğuk ve karanlık olduğu için kişilerde depresif bir ruh hali ortaya çıkabilir. Böylece kışın gelişiyle birlikte kişilerde; halsizlik, uykusuzluk, yorgunluk gibi şikayetler görülebilir. Bu belirtileri gördüğünüzde bunun bir hastalık değil mevsimsel olduğunu unutmayın ve telaşa kapılmayın. Yine de hasta olduğunuzu düşünüyorsanız bir uzman yardımı alın.

YAĞMUR NEDİR?

Yağmur, bulutlardan yeryüzüne su formunda dökülür. Hava kütlelerinin içinde yer alan su buharı yani nemin su taneciklerine dönüşmesiyle oluşur. Hava kütlelerinin içinde yer alan nem, yüzde 100'ü geçtiği anda su buharı yağmur olarak bize gelir. Sonbahar, yağmurlu havaların sık sık yaşandığı bir mevsimdir.

ŞEMSİYE NEDİR? NE İŞE YARAR?

Şemsiye, esnek tellere bir sapın üzerinde gerilmiş, kullanan kişinin kontrolüyle açılıp kapanabilen, genellikle yağmur, bazen ise güneşten korunmak için kullanılan bir eşyadır. Su geçirmez kumaştan yapılan şemsiye taşınabilir. Büyük ve uzun şemsiyeler olduğu gibi küçük, katlanabilen ve çantaya sığan şemsiyeler de vardır.  İlk şemsiye kullanımına Mezopotamya'da rastlanmıştır. Antik Mısır'da da koruyucu bir niteliği olduğuna inanılan şemsiyeler, Roma kültürüne de Mısır'dan geçmiştir.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.