TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İstifaya zorlama, keyfi görevlendirme, mobbing… İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde ne oluyor?

Eğitim-İş; İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde üyelere yönelik baskı, yargı kararlarının uygulanmaması, istifaya zorlama, keyfi görevlendirme, mobbing ve sendikal faaliyetlerin engellenmesi nedeniyle sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu

Haber Giriş Tarihi: 12.03.2024 14:59
Haber Güncellenme Tarihi: 12.03.2024 14:59
Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA
İstifaya zorlama, keyfi görevlendirme, mobbing… İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde ne oluyor?

İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde birtakım hukuksuzlukların yaşandığını iddia eden Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş), yetkililer hakkında suç duyurusunda bulundu. İstifaya zorlama, mobbing, yargı kararlarının uygulanmaması gibi olayların yaşandığını kaydeden sendika, “Üniversiteler özgürleşene kadar, üniversiteler demokratikleşene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” vurgusu yaptı.

Sendika açıklamasında, “Eğitim-İş olarak İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde üyelerimize yönelik baskı, yargı kararlarının uygulanmaması, istifaya zorlama, keyfi görevlendirme, mobbing ve sendikal faaliyetlerin engellenmesi nedeniyle Rektör Bedriye Tunçsiper ve Genel Sekreter Dilek Karaman hakkında suç duyurusunda bulunduk” dedi.

BU ÜLKENİN AYDINLIK YÜZÜ OLANA KADAR…

Devamında ise “Üniversitelerdeki her türlü keyfi ve hukuksuz durumda, üyemiz olsun olmasın, bütün eğitim çalışanlarının yanında olacağız. Türkiye’deki her bir üniversitedeki baskılardan, dayatmalardan, hukuksuzluklardan haberdarız. Eğitim-İş, üyesi olsun olmasın, hakkı yenen baskıya uğrayan tüm üniversite çalışanlarının yanındadır. Üniversiteler özgürleşene kadar, üniversiteler demokratikleşene kadar, üniversiteler gerçekten bilim yuvaları olana kadar ve bu ülkenin aydınlık yüzü olana kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” mesajı verildi.

Kaynak: SULTAN GÜMÜŞ KAYA

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.