TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

‘İşçi konutları’ emanet edilmişti: Ege Şehir Planlama için önemli karar!

Çiğli’de yapılacak ‘işçi konutları’ tartışmalarıyla gündeme gelen Büyükşehir iştiraki Egeşehir Yapı Planlama Müşavirlik Ve Teknoloji A.Ş. olağanüstü genel kurulunda alınan kararla meclis gündemine gelecek.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2024 09:41
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2024 09:41
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
‘İşçi konutları’ emanet edilmişti: Ege Şehir Planlama için önemli karar!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden olan ve dönem dönem çeşitli tartışmaların odağında olan Egeşehir Yapı Planlama Müşavirlik Ve Teknoloji A.Ş. yeniden Büyükşehir gündeminde.

Asli görevi; kentleşme ve kent yaşamıyla ilgili her türlü konuda araştırma, geliştirme, veri oluşturma, raporlama, etüt, planlama, projelendirme gibi faaliyetler olan şirket geçtiğimiz yıllarda bir projesiyle tartışmaların odağına oturmuştu.

Şirket’in Çiğli’de hayata geçireceği ve yüzde 55’i büyükşehir çalışanlarının olması planlanan “Egeşehir Sitesi Konut Projesi”ndeki protokol değişikliği Büyükşehir Meclisi’nde ipleri germişti.

Öte yandan; Büyükşehir tartışmalı şirket için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

Şirketin Şubat ayında gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulunda sermaye artışı kararı alınırken ilgili konu Meclis’te gündeme gelecek.

Alınan karar kapsamında paydaş olan Büyükşehir’in de sermaye payını artırması gerekecek.

Toplamda 59 milyon 803 bin liralık sermaye artışı önergesi, Büyükşehir Meclisi’nde gündeme getirilerek meclis üyelerine sunulacak.

İlgili önergede şu ifadelere yer verildi; “Belediyemizin iştiraki olan Egeşehir Yapı Planlama Müşavirlik ve Teknoloji A.Ş’nin 29/02/2024 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında alınan karar doğrultusunda; Belediyemizin, Ege Şehir Yapı Planlama Müşavirlik ve Teknoloji A.Ş içerisindeki sermaye payının korunabilmesi için payına düşen 59.803.503,00-TL'lik rüçhan hakkının kullanılarak sermaye artışına iştirak edilmesi hususlarının görüşülmesi.”

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.