TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Güzelbahçe’yi hep birlikte yöneteceğiz

Güzelbahçe’de beyefendi kişiliğiyle halkın sevgilisi haline gelen TİP Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Sapmaz, başkan seçildiği takdirde Güzelbahçe’yi ilçe sakinleriyle birlikte yöneteceğini taahhüt etti

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2024 09:58
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2024 10:17
Kaynak: HABER MERKEZİ
Güzelbahçe’yi hep birlikte yöneteceğiz

YUSUF ÇAĞIRTEKİN-ÖZEL HABER - Güzelbahçe’de seçim heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Adaylar saha çalışmalarını sürdürerek halkın nabzını tutarken, bir aday beyefendi kişiliği ve ilçenin kronikleşmiş sorunlarına karşı çözüm önerileri ile şimdiden tüm ilçede konuşulur hale geldi: Türkiye İşçi Partisi (TİP) Güzelbahçe Belediye Başkan Adayı Fikret Sapmaz. Parti örgütüyle birlikte gerçekleştirdiği saha çalışmalarında; belediyeyi yıllardır yöneten anlayışın 52 tane eksikliğini saptadıklarını ifade eden Sapmaz, başkan olduğu takdirde Güzelbahçe’yi içinde yaşayan tüm paydaşların yöneteceğini taahhüt ettiklerini ifade etti.

İMECE YAŞAM EVİ

Güzelbahçe’de değiştirmek istediklerini anlatan Sapmaz, “Öncelikle değiştirmek istediğimiz yönetim anlayışı ve mekanizması. Halk 23 yıl antidemokratik, dayatmacı uygulamalardan yoruldu. Biz mahalle meclisleri kurup her mahallenin kendi sorununu tespit edip çözümü ve sonuçlanması aşamalarına kadar tüm sürecin paydaşı olacağı kolektif bir yönetim şeması oluşturacağız. Güzelbahçe için atacağımız her adım tüm canlıların yaşam hakkını koruyarak öncelikle geleceğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin güvenli kent yaşamı içinde eşit ve adil sanat, spor, eğitim donanımlarına kolay ulaşımını sağlayacağız. Her mahalleye adına ‘imece yaşam evi’ diyeceğimiz ortak sosyal mekanlar kuracağız. Belediye çalışanlarının sendikalaşması ve yaşanabilir bir ücrete sahip olması için eşit işe eşit ücret ilkesi ile kademeli olarak indireceğimiz haftalık 35 saatlik çalışma süresi uygulamasına geçeceğiz. Gelişen teknolojiyi, halkın temsiliyetini güçlendirmek için kullanacağız. Yerel gündemleri tartıştırıp belediye meclislerinde karara bağlanması süreçlerine halkı dahil edeceğiz. Açık oturumlarla denetlenebilir mekanizmalar oluşturacağız. Şeffaflık temel ilkemiz olacak” ifadelerini kullandı.

52 NOKSANLIK TESPİT ETTİK

Yaptıkları saha çalışmaları sonucu tam 52 noksanlık veya eksiklik saptadıklarını belirten Sapmaz, “12 yıldır belediyeyi yöneten anlayış için bu çok ciddi bir rakamdır. Ancak biz; geleceği inşa etmek isteyen bir parti olarak; bu sorunlara uzmanlarla birlikte bilim ve teknolojiyi doğru kullanarak çözüm getirirken; Güzelbahçe’nin geleceğinde çok önem arz eden 3 noktayı da esas alan bir çalışma içinde olacağız. Birincisi; Ekonomi Üniversitesi, 10 bin öğrenci ile Güzelbahçe’ye taşınacak. Öncelikle, Güzelbahçe halkının ve tüm tarafların tamamının mutlu olacağı bir çözüm sağlayacağız. İkincisi; Güzelbahçe sınırları içinde kalan, Büyükkaya Papaz mevkiinde; İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir’in en büyük kabristanını yapmayı planlamaktadır. Burada, Güzelbahçe halkının görüşlerini yaşama geçireceğiz ve gerekirse, projenin iptali için çalışacağız. Üçüncü olarak ise; Yaka Mahallemizin üst tarafındaki; kent merkezine en yakın ormanlık olan arazinin; hiçbir ağaç kesilmeden halkın yararlanmasına açılmasını sağlayacağız. Bu ormanlık; eğer, birilerine ayrıcalıklı olarak sunulmuşsa, iptali için her yolu deneyeceğiz” şeklinde konuştu.

SÜREKLİ ŞİKAYET ALIYORUZ

Son olarak Güzelbahçe’nin bugüne kadar hak ettiği değeri bulamadığını sözlerine ekleyen Sapmaz, “Biz sahada ve her yerde, belediye ile ilgili sürekli olarak şikayet almaktayız. Belediye, halktan kopuktur. Başkan seçildiğim takdirde; başkan olarak ve Türkiye İşçi Partisi teşkilatı olarak; Güzelbahçe’yi Güzelbahçelilerin idare edeceğini taahhüt ediyorum. Kuracağımız, mahalle örgütlenmeleri, Kent Konseyi ve sivil toplum örgütleri ile birlikte halkımız belediyeyi yönetecektir. Görülecek ki; güneş batıdan doğacak” dedi.

FİKRET SAPMAZ KİMDİR?

36 yıldır Güzelbahçe’de yaşayan Fikret Sapmaz, 42 yaşında. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu ve Haliç Üniversitesi’nde başladığı fotoğraf ve video yüksek lisansını ailevi nedenlerle bırakmak zorunda kaldı. Urla Sanat Sokağı’ndaki aile işletmesi olan eczanede uzun yıllar çalıştı. Eczacı kalfalığı, inşaat işçiliği, spor eğitmenliği yaptı ve halen Güzelbahçe’de spor eğitmeni olarak yaşamını sürdürüyor. İki kısa filmde görüntü yönetmenliği yapan Sapmaz, hobi olarak fotoğraf çekiyor. 2008-2012 yıllarında Güzelbahçe Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile çeşitli tiyatro oyunlarında görev aldı. Ekoloji ve hayvan hakları konusunda duyarlı kişiliğiyle tanınan Sapmaz, aynı zamanda doğa sporları ile uğraşan, aktif bir bisiklet kullanıcısı. AKUT gönüllüsü de olan Sapmaz evini can yoldaşlarım dediğim iki kedisi ve iki köpeği ile paylaşıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.