TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Güçlü Bornova'yı kurmanın yolu güçlü sanayiden geçer

Bornova Belediye Başkan Adayı Ömer Eşki, Bornova’da bulunan sanayi sitelerini ziyaret etti, sorun ve çözüm önerilerini yerinde inceledi

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 11:36
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 11:36
Kaynak: BÜLTEN
Güçlü Bornova'yı kurmanın yolu güçlü sanayiden geçer

Sanayide de ‘Güçlü Bornova’

Sanayi Sitelerinin Yönetim Kurulları yol, temizlik ve altyapı ihtiyaçlarının dışında en önemli sıkıntılarının eleman bulmak olduğunu ifade etmesi üzerine konuşan Ömer Eşki, “Temizlik ve yol en kolayı, hemen çözeriz. Zaten tüm hemşerilerimiz önümüzdeki süreçte Bornova genelinde bu sorunların en aza düştüğünü görecekler. Altyapı noktasında da Büyükşehir Belediyemizle etkin bir iletişim içindeyiz, orada da sorun olmaz. Fakat kalifiye eleman sorununu ancak birlikte çözebiliriz. Mesleki eğitimi en üst düzeye çıkartacak Sanayide eğitim var; Baba beni sanayiye gönder projemizi birlikte hayata geçirebiliriz. Sanayide ihtiyaç duyulacak her alanda sizlerin de iş birliği ile eğitim çalışmaları başlatalım. Dünya değişiyor, teknoloji gelişiyor. Sanayi esnafımızın yeni dünyada etkin olabileceği bir zemini yaratmak için birlikte hareket etmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

Sanayiler gücümüz

Bornova’daki sanayi sitelerinin Bornova’nın en önemli gücü olduğunun altını çizen Ömer Eşki, “Hedefimiz ‘Güçlü Bornova ise, sanayide de bu gücü göstermemiz gerekiyor. Bornova’yı İzmir’in modernleşmeye, üretime, gelişmeye ve genç istihdamına dönük yüzü yapmak için çıktığımız bu yolda; sanayi sitelerimizi ihmal etmek şöyle dursun; onları el üstünde tutacağız. En küçük ihtiyaçları için dahi titizlikle çalışacağız. Sorunları tespit edip çözüm üretmek için belediyemizde zaten bulunan ‘Esnaf Masası’nı geliştirelim. Aramızdaki iletişimi, ortak aklı ve sinerjiyi güçlendirecek site temsilcilerimizin katılacağı ‘Sanayi Meclisi’ oluşturalım. Birlikte yönetelim, birlikte yol alalım. Biz el ele verdiğimizde çözülemeyecek tek bir sorun bile olmaz” dedi.

Gençlik enerjisi

CHP adayı Ömer Eşki’nin sorunlara hakimiyetinden ve hızlı çözüm üretme becerisinden etkilendiklerini ifade eden sanayi sitelerinin yönetimleri ise, “Gençlik enerjisi ile yola çıkan Ömer Eşki’nin sorunlarımıza da Bornova’ya da bu kadar hakim olması bizi hem şaşırttı hem de çok etkiledi. Yolu açık olsun. Bizler mesleğinin ve ekmeğinin peşinde koşan esnaflarız. Bize değer veren herkese biz de destek oluruz” dediler.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.