TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Gençlere, kadınlara, dezavantajlı gruplara umut oluyorlar

Gerçekleştirdikleri projeler kapsamında birçok gence umut olmayı hedeflediklerini söyleyen Özeren; uluslararası anlayışın, iyi niyetin ve barışın geliştirilmesini amaçladıklarını kaydetti

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 12:56
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 16:30
Kaynak: GURBET YAVUKLU
Gençlere, kadınlara, dezavantajlı gruplara umut oluyorlar

Uluslararası Rotary 2440. Bölge Dönem Guvernörü Ayda Özeren, Sultan Gümüş Kaya ile Birinci Sayfa programına konuk oldu. Rotary olarak ne gibi çalışmalarda bulunduklarını aktaran Özeren, ‘Hizmet ideali’'ni teşvik etmeyi, geliştirmeyi ve bu idealde birleşmiş iş ve meslek insanları arasında dünya çapında dostluk ilişkileri kurmak sureti ile uluslararası anlayışın, iyi niyetin ve barışın geliştirilmesini amaçladıklarını belirtti.

KISITLI KAYNAKLARLA DEPREMZEDELERE YARDIM ELİ

Gerçekleştirdikleri projeler kapsamında birçok gence umut olmayı hedeflediklerini söyleyen Özeren, 6 Şubat Kahramanmaraş Depremi’ne de değindi. Sık sık enkaz altında kalan kentleri ziyaret ettiklerini ve çeşitli yardım faaliyetlerinde bulunduklarını kaydeden Özeren, kısıtlı kaynaklarla depremzedelere can olmaya çalıştıklarını aktardı.

Yeni ihtiyaçlar konusunda da destek ve yardım çalışmaları yapacaklarını dile getiren Özeren, “Depremin üzerinden bu kadar vakit geçmesine rağmen hala çadırkentte yaşayan insanlarımız var. Soğuk ve yağışların başlaması ile depremzedeleri zor bir dönem bekliyor. Özellikle çocuklara bot ve mont temin ederek onların en azından acil ihtiyaçlarını gidermeye çalıştık” ifadelerini kullandı.

Kaynak: GURBET YAVUKLU

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.