TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Farkındalık için çim adam yaptılar

Gaziemir Belediyesi’nin Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı farkındalık çalışmasında, kursiyerler çim adam yaptı. Kursiyerlerin yaptığı bin 550 çim adam, ilçedeki engelli bireylere armağan edilecek

Haber Giriş Tarihi: 03.12.2023 09:54
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Farkındalık için çim adam yaptılar

Gaziemir Belediyesi, Dünya Engelliler Günü’nde farkındalık yaratmak ve engelli bireylerin sorunlarına dikkat çekmek için özel bir çalışmaya imza attı. Düzenlenen etkinlikte, belediyenin kurslarına katılan kursiyerler, çim adam yaptı. Farkındalık etkinliğine katılan kursiyerler, talaş, çim tohumu, ten çorap kullanarak yaptıkları çim adamlara, düğmelerden göz, el işi kâğıtlarıyla kaş ve bıyık yaparak süslediler. Kursiyerlerin hayallerine göre tasarladıkları çim adamlar, ilçede yaşayan engelli bireylere hediye edilecek.

gaziemir belediyesi

“YAŞAYAN BİR HEDİYE”

Çalışma ile belediyenin kurslarına katılan kursiyerler ile ilçede yaşayan engelli bireylerin etkileşim içinde olmasının amaçladıklarını belirten Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, şunları söyledi: “Gaziemir’i sosyal hizmet bakış açısıyla yönetiyoruz. Bunun için ilçemizdeki engelli bireylere kursiyerlerimiz ile birlikte ‘yaşayan’ bir hediye vermek istedik. Özel olarak, el emeğiyle kursiyerlerimiz çim adamlar hazırladı. Engellilerimizin ilgi duyacağı, her gün sulayarak, bakarak büyümesini izlediğimiz bu ürünü engelli vatandaşlarımıza hediye ettik. Vatandaşlarımız, çim adamlarını her gün sulayarak değişimini izleyecek, yenilenmenin, doğanın güzelliğini evlerinde otururken görebilecekler. Horti kültürel terapi yöntemleri içinde de yer alan doğa, toprak ve bitki ile iyileşme sürecine küçük de olsa benzeyen uygulama ile engelli vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek istedik.” 

Bu haber de ilginizi çekebilir: Gaziemir Belediyesi’nden beş yıldızlık başarı

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.