TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Erdoğan’dan CHP’li belediyelerde ‘horoz’ göndermesi

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir mitinginde CHP’li yerel yönetimleri ‘hizmet ve yatırım’ üzerinden yaylım ateşine tutarken ‘horoz’ göndermesi yaparak “Öyle horozlar vardır ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar. Onların işi de tam böyle” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2024 14:50
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2024 15:27
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
Erdoğan’dan CHP’li belediyelerde ‘horoz’ göndermesi

Yerel seçim için son düzlükte belediye başkan adaylarının yanı sıra genel başkanlar da saha çalışmalarında vites artırırken AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İzmir mitingini gerçekleştirdi.

Mitinge Erdoğan’ın yanı sıra; Cumhur İttifakı’nın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı AK Partili Hamza Dağ, Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallar Heyeti Başkanı ve İzmir eski Milletvekili Binali Yıldırım AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin, AK Parti İzmir Milletvekilleri, MHP İzmir Milletvekilleri ve Cumhur İttifakı belediye başkan adayları katıldı.

Emniyet kayıtlarına göre 100 bin kişinin mitinge katıldığını belirten Erdoğan konuşmasında yerel yönetimleri yaylım ateşine tutarken İzmir’e ‘yaşam tarzı’ üzerinden seslendi.  Erdoğan ayrıca belediyelerde DEM Parti ile ‘gizli anlaşma’ göndermesi de yaptı.

Erdoğan, yerel yönetim ve merkezi yönetim ‘uyumuna’ İzmir’de de gönderme yaparak yeni projelere söz verdi.

YÜZLERİNE ATATÜRK MASKESİ TAKIP…

Konuşmasına CHP’li yerle yönetimleri yaylım ateşine tutarak başlayan Erdoğan, 6’lı masa ve CHP listelerinden milletvekili olan isimleri hedefine koyarak, “Milli mücadelenin zafer şehri, milli iktisadın şehri Ege’nin incisi İzmir… Sana yakışmıyor karalar İzmir. Düşmanı denize dökerek sadece başının üstündeki kara bulutları değil, düşmanın hain emellerini de dağıtna İzmir’in yaralarını sarmaya az kaldı. 20 Gün! Ama durmayacağız. 20 dün durmak yok. 31 Mart akşamı İzmir, bir başka güzel olacak. Ben buna inanıyorum 1 asır önce düşmandan kurtuldu. Ama epeydir hizmet fukaralarından yakasını kurtaramadı. Tarih boyunca Ege’nin en ışıltılı şehri İzmir, ihmallerin pençesinde hep yerinde saydı. Bu şehir, hak ettiğinden yerel yönetimler aksından maalesef çok azını aldı. Hükümet olarak İzmir’e verdiğimiz destekler, yereldeki umursamazlık ve beceriksizlik seviyesiyle arzu ettiğimiz seviyeyi göstermedi. İzmirlerin mecliste sizleri temsil etsin diye yetki verdiğiniz kişiler ne yaptı? Yüzlerine Atatürk maskesi takıp her dönem yan gelip yattılar. Yetmedi, İzmirlinin can düşmanı olarak gördüğü terör örgütleriyle gizli saklı anlaşmalar yaptılar. Yetmedi, kendi içlerinde çıkar kavgasına tutuştular. Hani Tepecik'teki o meşhur kavgalar var ya… Hepsinin üstüne bir de çantada keklik olarak gördükleri iradenizi satılığa çıkardılar. Mayıs seçimlerinde her gün bir yenisi ortaya çıkan pazarlıklarla meclise taşıdıkları kişiler şimdi nerede? Bu seçimde sizlerin oylarıyla seçilenlerin bir kısmının yarın nerede olacaklarını biliyor musunuz” dedi.

CHP’NİN DEM’LENDİĞİ MÜTTEFİKLERİYLE İLİŞKİSİNDE ŞEFFAFLIK VAR MI

DEM Parti göndermesi yapan Erdoğan, “Cumhur İttifakı bu konuda gayet şeffaftır. Belediye başkan adaylarımızı sahneye çıkarıp ilan ediyoruz. Peki CHP’nin DEM’lendiği müttefikleriyle ilişkisinde böyle bir şeffaflık var mı? Belediyelere kadar inen pazarlıklardan sizin haberiniz var mı? Sırf bize kaybettirsin diye ortaya sürdürdükleri kimi partilere ve adaylara ne vaat ettiklerinden haberdar mısınız? Böyle siyaset olur mu! İzmir’deki ve diğer şehirlerdi CHP seçmenlerin bu yapılanlar reva mı” diye konuştu.

ERDOĞAN’DAN CHP’Lİ YÖNETİMLERE HOROZ GÖNDERMESİ

Körfez üzerinden yatırım eleştirilerine devam eden Erdoğan, ‘horoz’ göndermesi yaparak, “Türkiye’de son 21 yılda her şeyi değiştirdik. Milletimiz de gayretiyle, çalışkanlığıyla her alanda bu değişime ayak uydurdu. Sadece bu sürecin dışındaki muhalefet… Onu değiştiremiyoruz.  Dün de kendilerini milletin üstünde görüyor, insanımıza tepeden bakıyorlardır. 31 Mart’ta sandıkları gümbür gümbür patlattığınızı görüyorum. Dün de ülkenin ve milletin düşmanlarıyla kol kola yürümekten geri durmuyorlardı. Bugün de terör örgütlerinin uzantılarıyla kent uzlaşısı adı altında gizli saklı işler çeviriyorlar. Dün de hizmet namına bir hikayeleri yoktu. Bugün de tuğla üstüne tuğla koydukları bir işe el verdikleri yok. Şu İzmir’de tüm ilçeleri alalım. Yaptıkları bir hizmet var mı? Körfez’in halini görüyorsunuz. Yapılan bir şey var mı? İzmirli buna mahkum mu? CHP Genel Başkanının, CHP’nin kimi adaylarının üsluplarını ve beyanlarını takip ediyorsunuz. Öyle horozlar vardır ki öttükleri için güneşin doğduğunu sanırlar. Onların işi de tam böyle. Üstelik bu kibirlerinin üstünü taklitle örtmeye çalışıyorlar. Daha bugünden böylesine havaya girenlerin yarın milletin başına neler açabileceğini düşünebiliyor musunuz” ifadelerini kullandı.

KİMSENİN HAYAT TARZIYLA BİR DERDİMİZ OLMADIĞINI…

AK Parti’nin İzmir’e ‘hizmet’ getireceğini taahhüt eden Erdoğan, ‘yaşam tarzı’ konusunun da altını çizerek, “Allah korusun ülke onların elinde kalsa ülkenin ne hale geleceğini Mayıs ayından bu yana yaşananlara bakarak anlayabiliriz . Biz Türkiye vizyonunu ortaya koymaya başardık. Şimdi rotamızı Türkiye yüzyılına çevirdik. Biz programlarımızı kararlılıkla uyguluyor, hedeflerimize yaklaşıyoruz. Cumhurbaşkanıyla, kabinesiyle, meclisiyle, belediyeleriyle tüm kadrolarıyla milletin hizmetkarı olarak yola devam ediyoruz. Biz size inanıyoruz. Şayet aksi yönde bir hareketimiz görürseniz hiç çekinmeyin yüzümüze söyledin. Bizde riyakârlık olmaz. Bizde sadece eser, hizmet, çalışmak, mücadele, eksiksek tamamlama, hata yaptıysak düzeltme olur. Biz kendimize bu kadar güveniyoruz. Bütün bunlara rağmen hala korku siyasetiyle iradenizi istismar etmek isteyen varsa korkmayın. Biz bugün sizlerin karşısına tek bir amaçla çıktık. Gündoğdu Meydanı bizi bugün yine yanıltmadı. Alana girerken Emniyet’ten katılımı istedik. 100 bin. 31 Mart’ta İzmir’de seçimi kazanacağız. İzmir’in yatırım eksiklerini tamamlayarak kentin kayıp yıllarını telafi etmek istiyoruz. Bu şehri potansiyeline uygun bir seviyeye getirmeye talibiz. Belediyecilik bizim işimiz. Yaparsak biz yaparız. Onca yılın ardından kimsenin hayat tarzıyla bir derdimiz olmadığını artık herkes anlamıştır. Amacımızın hizmet olduğunu akıl ve vicdan sahibi herkes görmüştür. Kazananın İzmir olmasını diliyoruz” dedi.

BİZDE BOŞ LAF YOK

İzmir’e yapılan yatırımlarını da sıralayan Erdoğan, yeni projeler için de söz vererek şunları söyledi; “Bizde boş laf yok. Biz icatlarımızla konuşuyoruz. İzmir’e bugüne kadar 449 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Peki bu muhalefet ne yaptı? Bunların yatırımı diye bir şey var mı İzmir’de? 10 bin 687 adet yeni derslik inşa ettik, 4 yeni üniversite kurduk. KYK yurtlarını hizmete açtık. Peki İzmir’in belediyesi kaç tane yurt binası yaptı? Laf ola beri gele. 115 adet spor tesisi inşa ettik. Sosyal yardımlarda İzmirli ihtiyaç sahiplilerine 17 milyar liralık kaynak sapladık. Sağlıkta Bayraklı Şehir Hastanemiz başta olmak üzere 4 bin 677 yataklı 129 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Çevre ve Şehircilikte TOKİ kanalıyla konutları yapıp hak sahiplerine teslim ettik. 4 binin üzerinde konutun yapımına devam ediyoruz. Riskli 63 binin üzerinde yapının dönüşümünü gerçekleştiriyoruz. İzmir’e Konak Tüneli’ni kazandırdık. Etaplar halinde inşa ettiğimiz İzmir Çevre Yolu projelerini bitirdik. Yeni çevre yollarını projelendirdik. İnşallah en kısa sürede yapımına başlıyoruz. Menemen- Aliağa- Çandarlı Otoyolunu tamamladık. Yaparsa AK Parti yapar. Hala inşaatı devam eden yatırımları da önümüzdeki yıllarda tamamlıyoruz. Biz İzmir’i CHP zihniyetine bırakmayacağız. gerekenleri biz yapacağız. Mordoğan, Eski Foça ve Güzelbahçe eski balıkçı barınaklarını ve Sığacık ile Yeni Foça’da yat limanlarını tamamladık. İzmirli çiftçilerimize bugüne kadar yaklaşık 64 milyar lira tutarında tarımsal hibe desteği verdik. 4 yeni OSB, 4 Teknopark, 3 Endüstri bölgesi kurduk. İnşallah 31 Mart’tan sonra yerel yönetimlerle işbirliği içerisinde çok daha fazlasını ekleyeceğiz İzmir’in önündeki engelleri Hamza Dağ kardeşimizle teker teker kaldıracağız. İzmir’e yapılacak her hizmetin destekçisi olacağız.”

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.