TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Engelli vatandaşlar ve refakatçilere ‘Yaz Seferi’ hamlesi

İzmir’de yaşayan engelli vatandaşlar ve refakatçilerinin Güzelbahçe, Mordoğan ve Foça İskelelerine yapılan yaz seferlerini ücretsiz kullanmaları için Büyükşehir harekete geçti.

Haber Giriş Tarihi: 12.05.2024 10:40
Haber Güncellenme Tarihi: 12.05.2024 10:40
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
Engelli vatandaşlar ve refakatçilere ‘Yaz Seferi’ hamlesi

İzmir’de uzun yıllardır sağlık kurulu raporuyla yüzde 40 ve üzerinde engelli olduğunu belgeleyen Türk vatandaşları ile yüzde 50 ve üzeri ağır engelli olduğunu belgeleyenlerin kendileri ile birlikte birden fazla olmamak üzere beraber seyahat edecekleri refakatçilerinin şehir içi toplu ulaşımda “Engelli İzmirim Kart" ve "Refakatçi İzmirim Kartı" ile ücretsiz seyahat edebiliyor.

Şehir içi genel hatlarda ücretsiz ulaşımdan faydalanan engelli vatandaşlar ve refakatçileri beldelere yapılan bazı seferlerde ücretsiz ulaşımdan faydalanamazken konuya ilişkin İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yeni bir adım geldi.

Engelli vatandaşlar ve onların refakatçileri için bugüne kadar ücretli olan Güzelbahçe, Mordoğan ve Foça İskelelerine yapılan yaz seferlerini ücretsiz kullanmaları konusu Meclis’e gelecek.

Önerge kapsamında haftada bir kez olmak üzere engelli vatandaşlar ve refakatçiler üç yazlık beldeye yapılan Yaz Seferleri’nden ücretsiz yararlanabilecek.

Konuya ilişkin Meclis’e gelecek önergede şu ifadelere yer verildi; “2024 yılında düzenlenecek olan "Yaz Seferleri" kapsamında Güzelbahçe, Mordoğan ve Foça İskelelerine haftada 1 kez hava müsaadeli olarak yapılması planlanan ve sadece engelli vatandaşlarımız ile refakatçilerinin katılacağı seferlerden, "Engelli İzmirim Kart" sahibi engelli vatandaşlarımız ve "Refakatçi İzmirim Kartı" bulunan bir refakatçilerinin ücretsiz olarak yararlanması hususunun görüşülmesi”

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.