TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ege’de son durum… Meteoroloji açıkladı!

Ege Bölgesi’nde hava şartlarının parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin edilirken, iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 12:08
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 12:08
Kaynak: GURBET YAVUKLU
Ege’de son durum… Meteoroloji açıkladı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü birçok kent için hava durumunu yayımladı. Kamuoyuyla paylaşılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, (Malatya, Elazığ, Tunceli, Iğdır haric), Güneydoğu Anadolu (Adıyaman hariç) ile Sakarya, Bilecik, Antalya ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, İç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı öngörülüyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

BÖLGELERE GÖRE BEKLENEN HAVA DURUMU

Hava sıcaklıklarının önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın ise genellikle güney ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR: Parçalı, yer yer çok bulutlu

DENİZLİ: Parçalı ve az bulutlu

İZMİR: Parçalı, yer yer çok bulutlu

MANİSA: Parçalı, yer yer çok bulutlu

Kaynak: GURBET YAVUKLU

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.