TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ege’de 10.Geleneksel Uçabildiğimiz Kadar Yukarı Masallarda Bilim Şenliği’ düzenlendi

Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Uçabildiğimiz Kadar Yukarı Masallarda Bilim Şenliği”nin onuncusu, EÜ 55.Yıl Tören Şölen Alanı’nda gerçekleştirildi. Bilim şenliğine; EÜ Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali Ekşi, bölüm akademisyenleri, 3-6 yaş grubu anaokulu öğrencileri ve öğretmenler katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 22.05.2024 11:28
Haber Güncellenme Tarihi: 22.05.2024 11:28
Kaynak: Ege Ajans
Ege’de 10.Geleneksel Uçabildiğimiz Kadar Yukarı Masallarda Bilim Şenliği’ düzenlendi

Ege Üniversitesi Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından hazırlanan şenlik, beş masal atölyesinden oluştu. Gün boyu süren programa bine yakın anaokulu öğrencisi katıldı. Anadolu ve dünya masalları içerisine yerleştirilen deneylerle masal sunum teknikleri bir arada verildi. Ayrıca masal atölyesi etkinliği sonrası çocukların bilişsel, sosyal, dil, duygusal ve bedensel gelişimlerine yönelik hazırlanan oyun, müzik ve sanat etkinlikleri ile tüm gelişim alanları desteklendi. Onuncu yıla özgü olarak, katılan her çocuk için ayrı ayrı hazırlanan Jack ve Fasulye Sırığı masalının fasulye çimlendirme ile birleşimini gösteren deney maketleri çocuklara dağıtıldı.

“Çocuklara bilimi sevdirmeyi hedefliyoruz”

Her yıl düzenledikleri şenlikle çocuklara bilimi sevdirmeyi hedeflediklerini ifade eden Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Ali Ekşi, “Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi programı tarafından geleneksel olarak düzenlediğimiz ‘Uçabildiğimiz Kadar Yukarı: Masallarda Bilim Şenliği’nin bu yıl onuncusunu gerçekleştirdik. Atölyeler kurarak onlara unutamayacakları çok güzel anlar yaşattık. Biz, Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak tüm programlarımızda geliştirdiğimiz projelerle topluma hizmet etmeye devam ediyoruz. Bu şenlik kapsamında görev alan tüm hocalarıma ve öğrencilere destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Çocukların, üniversitenin havasını soluyarak belki de ilk kez akademik ortamda bulunmanın heyecanını yaşadıklarını söyleyen Prof. Dr. Ekşi, “Bu tür etkinlikler çocukların hem bilimsel hem de akademik anlamda gelişmelerine katkı sağlar. Ayrıca çocukların gelecek planlamalarında küçük etkiler bırakır” diye konuştu.

Kaynak: Ege Ajans

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.