TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Düğün salonlarına ‘ikilikli’ ayar: Belediye çalışanına var vatandaşa yok!

Bayraklı Belediyesi meclis toplantısında, geçtiğimiz oturumlarda gündeme gelen ‘düğün salonu fiyatları’ hususu yeniden gündeme gelirken fiyatlarda yapılan düzenlemede belediye çalışanları ve vatandaşlara uygulanan ‘ikilikli karar’ dikkat çekti

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2024 19:31
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2024 19:31
Kaynak: TENZİLE AŞÇI
Düğün salonlarına ‘ikilikli’ ayar: Belediye çalışanına var vatandaşa yok!

Bayraklı Belediyesi Şubat ayı Birinci Bileşimi, Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal idaresinde gerçekleştirildi.

Sakin geçen mecliste tüm gruplar veda konuşması yaparken 31 Mart yerel seçimlerinde aday gösterilmeyen Başkan Sandal da meclis üyeleriyle vedalaştı.

Oturumda, bir önceki meclis toplantılarında gündeme gelen, ilçe belediye uhdesinde faaliyet gösteren düğün salonlarının fiyatları da bir kez daha gündeme geldi.

Salon fiyatlarında indirime gidilirken alınan karar ise dikkat çekti.

ÖNCEKİ OTURUMDA GÜNDEME GELMİŞTİ

Geçtiğimiz ay, düğün salonlarının fiyatlarına ilişkin düzenleme yapılması hususu gündeme gelmişti.

CHP’li meclis üyesi Ertuğrul Civelek, belediyenin düğün salondaki fiyatlarının yüksekliğine değinerek vatandaşların ödemekte zorlandığını belirtmiş ve birçok vatandaşın ücretleri ödeyemediğini söyleyerek gerekli durumlarda düğün salonlarının ücretsiz kullandırılması önerisinde bulunmuştu.

Salon fiyatlarına ilişkin yapılan konuşmaların ardından fiyatlarda düzenleme talimatı veren Sandal ise “Düğün salonlarına ilişkin bu fiyat sorununu biliyorum. Benim de kulağıma geliyor. Pazar günü dışında, haftanın atıl günlerinde kız ve erkek tarafının beyan etmesi durumunda sıfıra yakın ya da hiçbir bedel almadan düğün salonları kullanıma açılabilir. Hatta belki hiç durumları yoksa geline gelinlik, damada damatlık yardımı bile yapılabilir. Bunun üzerine çalışmalar yapsın arkadaşlarımız” demişti.

 BELEDİYE ÇALIŞANINA POZİTİF AYRIMCILIK

Öte yandan; düğün salonlarına ilişkin konu mecliste yine gündeme gelirken konuya ilişkin söz alan Civelek, yeni düzenlemenin yapıldığını belirtti.

Civelek, indirimin belediye çalışanlarına olduğunu belirterek şunları söyledi; Konuştuğumuz düğün salonu fiyatlarıyla ilgili AK Parti grubundan Osman Bey ile birlikte fikir alışverişinde bulunduk ve bir mutabakat sağladık. Ortalama 9-10 bin lira fiyatlarda geri geldik. Osman Bey de ‘Uygundur’ dedi. Fiyatlar çok iyi ancak şunu da belirtmek istiyorum. Hepimiz bu sıkıntıyı çekiyoruz vatandaşlardan dolayı. Burada kesinlikle vatandaşa indirim yok. Son haliyle bu şeklini aldık. Gereken indirimi yaptık. Sadece personelimize bir indirim var. Onun dışında Vatandaşlara indirim yapılmayacak.”

Kaynak: TENZİLE AŞÇI

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.