TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP’li Cemil Tugay: İzmir CHP'nin kalesi olmaya devam edecek

Yaklaşan yerel seçimlere yönelik çalışmalarına devam eden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Bayındır, Çiğli ve Karabağlar'ı ziyaret etti

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 10:53
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 11:04
Kaynak: BÜLTEN
CHP’li Cemil Tugay: İzmir CHP'nin kalesi olmaya devam edecek

Bayındır, Çiğli ve Karabağlar'da Tugay'a coşkulu karşılama

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Tugay, Bayındır Belediye Başkan Adayı Davut Sakarsu ile CHP İlçe Başkanlığı önünde, Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız ile Çiğli Cumhuriyet Meydanı'nda ve Karabağlar Belediye Başkan Adayı Helil İnay Kınay ile Karabağlar Uğur Mumcu Parkı’nda halka hitap etti. Konuşmalarında kalkınma belediyeciliği ve sandık ittifakına vurgu yapan Tugay, halka daha yakın, kararları birlikte alacakları, temel ihtiyaçları birlikte karşılayacakları bir anlayışla hizmet üreteceklerini belirtti.

Tugay, İzmir'in kendi belediyesiyle kalkınan, işsizlere iş imkanı sunan, kendi ürettiği ürünlerle daha uygun fiyatlarla beslenen bir kent olacağını vurgulayarak, bu yaklaşımlarıyla İzmir'in Türkiye'ye örnek olacağını ifade etti.

“GURUR DUYUYORUZ”

“İşte örgüt, işte başkan”, “Seninle gurur duyuyoruz” sloganları eşliğinde kürsüye çıkan CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, partisinin örgütüne duyduğu gururu vurgulayarak şunları söyledi: “Örgütümüzle büyük bir gurur duyuyoruz. Sizler bizden çok iyi hizmetler beklediğinizi ifade ettiniz, Cumhuriyet Halk Partisi'nin bayrağını daha yükseklere taşımasını istediğinizi belirttiniz. Bu bilinçle çalıştık ve hazırlandık. Partimiz, kökleri Kuvai Milliye’ye dayanan, ülkemizin demokrasi tarihine adını yazdırmış 100 yıllık bir geçmişe sahip. Bugüne kadar görev almış bütün belediye başkanlarımız ve siyasetçilerimizle birlikte bu ülkenin onurunu korumak için çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz.”

''ATATÜRK'ÜN EMANETİNE SAHİP ÇIKACAĞIZ''

“Ülkemizde yoksulluk, enflasyon ve pahalılık gibi zorluklarla karşı karşıya olmamıza rağmen, birçok olumsuzluğun yaşandığı bu dönemde İzmir halkı bilmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisi burada ve sizi hiç yalnız bırakmayacak. Aramızdaki bu yakınlık asla bozulmasın, Allah birlik ve beraberliğimize zeval vermesin” diyerek sözlerine devam eden Tugay, “Biz bu şehrin evlatlarıyız. Bugün burada ailelerimiz, eşlerimiz ve çocuklarımızla birlikte duruyoruz. En içten duygularımızla sizinle bulunuyoruz. Amacımız size hizmet etmek ve görevimizi başarıyla tamamlamaktır. Sizi böyle gördükçe heyecanlanıyoruz. CHP çatısı altında hizmet etmek ve siyaset yapmakla gurur duyuyoruz, bu onuru ölene kadar sürdüreceğiz. Partimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emanetidir, mirasıdır ve elbette ki sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.

BAYRAĞI İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

“İzmir üzerine hayaller kuranlara sesleniyorum; İzmir’i asla alamayacaksınız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olarak kalmaya devam edecek. 30 ilçeyi de alacağız. Partimizde olan değişimle ben buna inanıyorum. Bu inancı paylaşın, mücadeleye katılın” diyen Tugay, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Demokrasi bir bayrak değişimidir. Zamanı geldiğinde bayrağı bir yoldaşa devretmektir. Öncelikle aday adayı olan, sahada olan, partimizi onurla temsil eden tüm yoldaşlarıma teşekkür ediyor, saygıyla selamlıyorum. Şu an görevi devraldığımız İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer ve mevcut başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Emekleriyle varlıklarıyla İzmir’e hizmet ettiler, miras bıraktılar. Bayrağı biz alıp ileriye taşıyacağız. Bunu bütün ilçeler için yapacağız. Ailenizden biri olacağız. Bizleri hiçbir yanlışla bir arada görmeyeceksiniz. Bugüne kadar nasıl onurla bu mücadelede olmuşsak bundan sonra da o şekilde tertemiz mücadele edeceğiz. Ben bütün İzmir’le gurur duyuyor, bu şehrin bu milletin evladı olmaktan onur duyuyorum.”

ÖRNEK OLACAĞIZ

Kalkınma belediyeciliği modeliyle hizmet üreteceklerinin altını çizen Tugay, “Çocuklara süt dağıtımı İzmir’den başladı. Kooperatifler kuruldu, tarım desteklendi. Aziz Kocaoğlu başkanımız zamanında İzmir modeli dediler, ülkeye örnek oldu. İhsan Alyanak başkanımız döneminde başlayan belediyeciliği biz büyüttük. Artık kalkınma belediyeciliği diyoruz çünkü bu ülkede yüksek enflasyon yoksulluk yarattılar. İnsanlarımız her türlü masraftan zamdan şikâyet etmeye başladılar, kira ödeyemez hale geldiler. Bunu yaratan bugün ülkeyi kötü yöneten hükümet. Buna karşı biz darda olan vatandaşların yanında olacağız ama sadece bununla kalmayacağız. İzmir kendi belediyesiyle kalkınan, işsize iş bulan, kendi ürettiğiyle daha uygun fiyata beslenen bir kent olacak, Türkiye’ye örnek olacağız. Sanat ve kültürde bugüne kadar olduğu gibi en aydın şehirlerden biri olmaya devam edeceğiz. Bu şehir her türlü kötülükten her türlü istismardan, rantçılardan, yalancılardan, ahlaksızlardan birlikte koruyacağız” ifadelerini kullandı.

SU FATURALARI DÜŞECEK

Vatandaşların yüksek su faturası serzenişi üzerine konuşan Tugay, “Su parası kesinlikle düşecek. Kademe kademe azaltacağız. Ben başkalarının söylediği gibi gerçekleştirilemeyecek vaatlerde bulunmayacağım. Ama söz veriyorum size; öncelikle sosyal yardım alan, sosyoekonomik sorunu olan vatandaşlarımızdan başlayacağız. Maliyetleri düşürdükçe ücretler de çok aşağı düşecek. Bu ülkede enflasyonu yaratanlar bu ülkede enerji giderlerinin maliyetini yükseltenler gerçekten utanması gereken insanlar. Onlar bu enflasyonu düzeltmediği için enerji giderleri bu kadar yüksek olduğu için personel giderleri bu kadar yüksek olduğu için ülkede bu kadar kötü bir enflasyonist ortam olduğu için biz bunları yaşıyoruz. Ama biz sizin yanınızdayız. Ne su parası ne ulaşım parası, artık sizler için sorun olmayacak. En kısa zamanda bunları halledeceğiz. Bu kentin kimliğine, bu kentin değerlerine, bu kentin iradesine sahip çıkan insanların sandıkta ittifakı gerekiyor. Bunu lütfen herkese anlatır mısınız? Bize dürüst, cesur, namuslu, cumhuriyetine bağlı ona inanan, vatanını milletini seven, halkının hakkını savunan insanların ittifakı gerekiyor. Bu ittifak için hepinizi göreve davet ediyorum” dedi. Konuşmasını bir sloganla noktalayan Başkan Tugay, “Bir Helil, bir Cemil Karabağları ayağa kaldıracak” diyerek Helil İnay Kınay’ın elini havaya kaldırdı.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.