TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ceyda Bölünmez Çankırı: AK Parti bugün belediyecilikte markadır

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, teşkilat üyeleri ile bir araya geldi

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2024 09:14
Haber Güncellenme Tarihi: 04.02.2024 09:14
Kaynak: BÜLTEN
Ceyda Bölünmez Çankırı: AK Parti bugün belediyecilikte markadır

AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, partisinin Konak teşkilatı üyeleriyle bir araya gelerek, "Biz bu işi iyi biliyoruz. AK Parti belediyecilikte markadır" ifadelerini kullandı.

İzmir Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde düzenlenen buluşmaya teşkilatın tam kadro katılım sağladığı görüldü. Çankırı, "Konak İçin Gelişim Zamanı" tezahüratları eşliğinde yaptığı konuşmada, 26. Dönem AK Parti Mardin Milletvekili olarak görev yaptığı dönemde 2018 yılında düzenlenen Konak Kongresine misafir olarak katıldığını ve şimdi ise sahnede Konak Belediye Başkan Adayı olarak yer almanın gururunu yaşadığını belirtti.

“İZMİR İÇİN ENDİŞELİYİM”

İzmir'in sorunlarının kendi sınırlarını aştığını belirten Çankırı, Türkiye Cumhuriyeti'nde ilk defa bir Cumhurbaşkanının belediye başkanlığı tecrübesine sahip olduğunu vurgulayarak şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, hizmeti yerelden merkeze nakış gibi işleyerek makamını en iyi şekilde temsil ediyor. Bu nedenle kentlerin içindeki duruma o kadar hakim ki. İzmir için bu sebeple çok endişeliyim. Düşünün ki Türkiye Cumhuriyeti artık uzayda konuşulan bir devletken, İzmir hala kokan körfezini, ulaşım sorununu, su basan sokaklarını ve gerçekleştirilmeyen kentsel dönüşümü konuşuyoruz.”

KONAK'TA TARİH YAZILACAK

31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Konak'ta rekor bir oy oranı elde ederek tarih yazacaklarını belirten Çankırı şu ifadeleri kullandı:

“Konak’ta tarih yazacağız. Hep birlikte, bu teşkilatın ne kadar güçlü olduğunu göstereceğiz. 1994 yılında bu yola nasıl çıkıldı? O evlere nasıl adım atıldı? Kadınlarımızın öncülüğünde. Kapı kapı dolaşarak, sokak sokak gezip. Bu sebeple 22 yılda tarih yazdık. Biz bu işi iyi biliyoruz. Belediyeciliği, sosyal belediyeciliği, hizmet belediyeciliğini, gerçek belediyeciliği AK Parti olarak iyi biliyoruz. Artık AK Parti Belediyeciliği bir marka haline gelmiştir.”

''İZMİR İÇİN EN İYİ VAKİT''

Ceyda Bölünmez Çankırı, Gültepe Cemevi'ni ziyaret ettikten sonra yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetleri döneminde kutuplaşma yerine uzlaşma ve birleştirici gücün konuşulduğunu belirtti. İzmir özelinde yıllardır devam eden bir algı operasyonu olduğunu ifade eden Çankırı, AK Parti'nin İzmir'de zafer kazanacak olmasının bazı kişileri rahatsız ettiğini söyledi. Çankırı, konuşmasında şunları dile getirdi:

“Yıllardır İzmir özelinde ayrı bir algı operasyonu var. AK Parti’nin İzmir’de zafer kazanacak olması birilerini her zaman rahatsız etmiştir. Bizim zaferimiz AK Belediyeciliği gören, hizmetle buluşan kentlerdir. Ayrıştırmanın bize aykırı olduğunu, kırmızı çizgimiz olduğunu yıllardır anlatıyoruz. Yoksa kimsenin ideolojik duruşu, etnik kökeni, mezhebi ya da yaşam tarzıyla ilgimiz alakamız yok. Türkiye artık uzayda konuşulan bir ülke iken İzmir’in hizmetsizlikten kangrene dönüşen hikayesi hepimizin ortak kaygısı olmalı. Hesap soran değil, teşekkür eden taraftayız. Dolayısıyla bu seçimde çocuktan yaşlısına herkes kazanacak. Sahadaki emekte ter var. Gururluyuz ki AK Partili belediyecilik koltukta değil, hizmette yarışan belediyeciliktir. Bu şehirde hizmet etmek için İzmir için en iyi vakittir.”

Düzenlenen gecede partililere daha iyi bir Konak için beklentilerini ve projelerini anlatabilecekleri, ‘Konak İçin Bir Fikrim Var!’ yazılı broşür dağıtıldı.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.