TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Buca Belediye Başkanı Kılıç'ın Buca Cezaevi paylaşımına AK Parti'den sert tepki!

Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ın sosyal medya hesabı üzerinden “Buca Cezaevini kaldırdık” paylaşımına en sert tepki AK Parti Buca İlçe Başkanı İbrahim Şengöz’den geldi. Şengöz” Sayın Kılıç’ın evde canı sıkılıyor her halde ki haddini aşan paylaşımlar yapıyor” diyerek sert tepki gösterdi

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 07:02
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Buca Belediye Başkanı Kılıç'ın Buca Cezaevi paylaşımına AK Parti'den sert tepki!

Uzun yıllardır kentin en çok konuştuğu ve tartıştığı konuların başında hiç şüphesiz Buca Cezaevinin bulunduğu yerden kaldırılamaması geliyordu. Ancak bu süreç Aralık 2020’de cezaevinin yıkılmasıyla birlikte son erdi. Bu sefer cezaevinin kaldırılma süreci üzerinden tartışmalar başladı. Bunun en somut örneğini ise Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç sergiledi. Kılıç’ın sosyal medya hesabı üzerinden ““Buca Cezaevini kaldırdık” “Biz ne söylediysek, komşularımız ne istediyse onu yaptık”  ifadelerine yer verdiği paylaşımın ardından en sert tepkiyi AK Parti Buca İlçe Başkanı İbrahim Şengöz gösterdi.

Avukat olan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’ı had bilmemekle eleştiren Şengöz “ Bu açıklamayı hukuk insanı oluğuna yemin eden birisinin söylemesi gerçekten çok acı ve düşündürücü. Kılıç’ın bu paylaşımı abesle iştigalden başka bir şey değildir. Sayın Kılıç’a geride bıraktığımız günlerde geçirdiği kazandan dolayı başta geçmiş olsun diyorum. Şu an kendisi evde ve epeyce bir sürede tedavisi evde devam edecek sanırım. Sayın Başkanı’nın evde canı sıkılıyor her halde ki haddini aşan paylaşımlar yapıyor. İğne ucu kadar dahi katısı olmayan birsinin bu tür paylaşımları yapması hiç doğru değil. Hele ki bunu bir avukat Belediye Başkanı yapıyorsa o hiç doğru değil.

Bucalı hemşerilerimizin aklıyla alay edilmesinden birçok Bucalı hemşerim gibi bende rahatsız oldum. Hükümetimizin Buca’mıza kazandırdığı projeler üzerinden evde oturarak rol kapma peşinde olmak siyaseten doğru bir davranış değil. Keşke kendisi 5 yıllık Belediye Başkanlığı döneminde Bucalıya söz verip te yapamadıklarını anlatma cesaretini gösterebilse ama nerde. Mesela, Buca Çarşı, hala yığıntı gibi ortalıkta duruyor. Peki bir şey yapılıyor mu? Hayır. Ben orasını “Buca’nın Kalbine Dökülmüş Beton” yığını olarak görüyorum. Ne oradaki pazarcı esnafı memnun, nede bölgede yaşayan Bucalı hemşerilerimiz. Yani anlayacağınız vur patlasın çal oynasın la boşa geçen bir 5 yıl daha gördük. Milyonlarca lira bütçesi olan bir belediye Başkanı Buca’da hangi projeyi hayata geçirmiş onu açıklasın. Bundan önceki CHP’li Belediye Başkanı da aynıydı çiçek, böcek, konser festival, alayına balayı gibi gereksiz boş işlere trilyonlarca lira hiç olup gitti.

Her geçen gün Bucalının sorunları dağ gibi birikti ve birikmeye devam ediyor. Sayın Başkan’a tavsiyem kendisinin yetkisi dışında kalan konular üzerinden başkasına ait projeleri sahiplenme peşine düşmesin. 31 Mart’ta bu iş bilmez belediyecilik anlayışı sona erecek. Her zaman her yerde örnek verdiğim kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımızın çok güzel bir söz var” AK Parti için şehir, insanın gönlü gibidir. İyi şehirler inşa edenler, gönüllere girerler. Gönülleri fethedenler güzel şehirler inşa eder. Bu bilinç ve anlayışla milletimizin desteği ve hayır duasıyla, İnsanımız kadar, medeniyetimiz kadar güzel Buca’yı imar etmek için, tam kadro Bucalı hemşerilerimizin hizmetinde olacağız.” şeklinde konuştu.

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kaya'dan Soyer'e Buca cezaevi çıkışı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.