TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bozyaka Hastanesi yenileniyor

Karabağlar Belediye Başkan adayı Mehmet Sadık Tunç, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yenileneceğini duyurdu

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2024 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2024 10:45
Kaynak: BÜLTEN
Bozyaka Hastanesi yenileniyor

Karabağlar Belediye Başkan adayı Mehmet Sadık Tunç, yakın zamanda İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'ne atanan Dr. Öğretim Üyesi Enes Toklu'yu makamında ziyaret etti ve yeni görevinde başarılar diledi. Ziyaretin ardından, hastane çevresindeki esnaf temsilcileriyle birlikte gerçekleştirilen bir açıklamada Tunç, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yenileneceğini ve 600 yataklı modern bir hastane inşa edileceğini duyurdu. Ayrıca, siyasi amaçlı çıkarılan söylentilere karşı vatandaşları uyararak, milletin devlete olan güvenini koruması gerektiğini vurguladı.

ŞEHİR HASTANESİ KAPASİTE ARTIRMAK İÇİN YAPILDI

Karabağlar Belediye Başkan Adayı Mehmet Sadık Tunç, Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile ilgili kamuoyunda dolaşan yanlış bilgilere dikkat çekti. Hastanenin tamamen kapandığı, kapatılacağı veya seçimden sonra kapatılacağı gibi iddiaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. Ayrıca, İzmir'deki sağlık tesislerinin kapasitesini artırmaya yönelik önemli bir yatırım olan şehir hastanesinin açılmasının önemine dikkat çekti. Yeni başhekimleri Enes Toklu'nun göreve başlamasıyla birlikte hastanede çalışmaların hızla ilerlediğini belirtti. Bozyaka hastanesinin Cumhurbaşkanlığı yatırım programında olduğunu ve yeni bir 600 yataklı hastane yapılmasıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

YEŞİLYURT’TA DA YENİ BİR HASTANE YAPILACAK

Tunç, vatandaşların yanlış bilgilerle sadece siyaset yapmak amacıyla kafalarının bulandırılmasını şiddetle eleştirdiğini belirtti ve bu tür bir durumu en hafif tabirle kınadıklarını dile getirdi. Hedeflerinin vatandaşlara çağın gerekliliklerine uygun hizmet sunmak olduğunu vurgulayan Tunç, önümüzdeki süreçte Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 600 yatak kapasiteli yeni bir hastane kurulacağını ifade etti. Ardından, bu hastanenin inşaatının tamamlanmasının ardından Yeşilyurt'ta da 800 yataklı yeni bir hastane inşa edileceğini söyledi.

KARABAĞLAR EN İYİSİNE LAYIK

Tunç, kamuoyuna yansıtılanın aksine hastanelerin kapatılmasının söz konusu olmadığını vurgulayarak, tamamen yeni, depreme dayanıklı ve vatandaşların daha iyi hizmet alabileceği fiziki standartlara ve teknik donanıma sahip hastaneler inşa etme çalışmalarının devam ettiğini vurguladı. Yanlış bilgilerin yayılmasıyla birlikte esnafın işleriyle ilgili haklı olarak endişelendiğini fark ettiklerini belirten Tunç, esnaflara gerekli açıklamaları yaptıklarını ve bu endişelerin büyük ölçüde giderildiğine inandığını ifade etti. Bundan sonra da süreci yakından takip edeceklerini ve gerekli adımları atmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.