TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bayraklı Belediyesi'nden dayanışma örneği

Bayraklı Belediyesi, son 4,5 yılda hayata geçirdiği sosyal yardım çalışmalarıyla Türkiye’ye örnek bir dayanışma örneği sergiledi

Haber Giriş Tarihi: 01.12.2023 10:13
Haber Güncellenme Tarihi:
Kaynak: Haber Merkezi
ilksesgazetesi.com
Bayraklı Belediyesi'nden dayanışma örneği

Bayraklı Belediyesi, yerel seçimlerden bu yana, ülkenin içinde bulunduğu zorlu ekonomik koşullarda vatandaşlara yönelik sosyal desteklerini artırarak dikkat çekici bir dayanışma örneği sergiledi. Başkan Sandal’ın talimatlarıyla her yıl binlerce aileye katkı sunan belediye ekipleri, son 4,5 yılda 120 bin gıda paketi dağıttı. Fazla Gıda Derneği iş birliğiyle de 365 bin 500 paket gıda yardımı sağlandı. Ramazan ve Muharrem aylarında 80 bin öğün yemek tek tek evlere gidilerek teslim edildi.

Bayraklı’dan Türkiye’ye örnek dayanışma (2z) (1)

 HER TÜRLÜ İHTİYAÇ KARŞILANIYOR

Bin haneye beyaz eşya, mobilya, mutfak malzemesi ve ikinci el ev eşyası desteğinde bulunuldu, bin 500 hanenin ısınma ve aydınlatma sorunları giderildi. Kış aylarında 17 bin 500 battaniye, yorgan, yastık, uyku tulumu, 10 bin adet giyecek ve ayakkabı, 12 bin kırtasiye ürünleri ve oyuncak dağıtıldı. 135 öğrenciye burs desteğinde bulunuldu, 658 haneye alışveriş kartı verildi, 500’e yakın öğrenciye tablet dağıtıldı.

 ÖĞRENCİLERE BESLENME KARTI

Son 4,5 yılda 9 bin engelli vatandaşın hastaneye veya kamu kurumlarına ulaşımı için destekte bulunan ekipler, engelli vatandaşlara ayrıca 56 bin öğün de yemek ulaştırdı. 3 bin 500 haneye taziye paketi, bin ilk ve orta okul öğrencisine de aylık 300 TL değerinde beslenme kartı temin edildi. Sosyal yardımların yeni yılda da hız kesmeden devam edeceği belirtildi.

Bayraklı’dan Türkiye’ye örnek dayanışma (2)

 “BAYRAKLI’DA KİMSE YATAĞA AÇ GİRMİYOR”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Biz yola çıkarken ‘Bayraklı’da kimse yatağa aç girmeyecek’ dedik ve bu sözümüzü tuttuk. Ortaya koyduğumuz sosyal yardımlaşma ve dayanışma örnekleriyle Bayraklı’daki her haneye, her aileye dokunduk ve yanlarında olmaya devam ediyoruz. İsrafı önleyip, ilçemizde iyiliği büyütüyoruz. Tüm ihtiyaç sahiplerine destek oluyoruz. Bayraklı’da önemli bir dayanışma örneği sergiledik. Büyük bir aile olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ailemizin yanında olacağız” dedi.

BU HABER DE DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: Bayraklı Belediyesinden vatandaşa kışlık yakacak desteği

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.