TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Tugay’dan İlk ziyaret Zübeyde Ana’ya

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay ilk ziyaretini Zübeyde Ana’ya yaptı.  1 Nisan sabahı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın Karşıyaka’da bulunan anıt mezarını ziyaret etti. Başkan Tugay, anıta çiçek bırakarak, dua etti.

Haber Giriş Tarihi: 01.04.2024 11:21
Haber Güncellenme Tarihi: 01.04.2024 11:21
Kaynak: BÜLTEN
Başkan Tugay’dan İlk ziyaret Zübeyde Ana’ya

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Dr. Cemil Tugay, seçimin ardından ilk sabah Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım'ın Karşıyaka'daki anıt mezarını ziyaret etti. Başkan Tugay, anıta çiçek bırakarak dua etti. Tugay, “İlk olarak burayı ziyaret etmek istedim. Çünkü mücadeleci ruhumuz, Cumhuriyetimizin kurucusundan miras. Karanlığa teslim olmadan, O'nun bize gösterdiği aydınlık yolda, kentimiz ve ülkemiz için yorulmadan çalışacağız. Daha iyi bir Türkiye'yi, hep birlikte inşa edeceğiz. Zübeyde Annemiz, Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarına sonsuz saygılarımla. Ruhları şad olsun” ifadelerini kullandı.

cemil tugay

Esnaf ziyaretinde Başkan Tugay’a tebrik yağmuru: Tebrik ederim evladım, yüzümüzü güldürdün

Başkan Tugay, anıt mezar ziyaretinin ardından esnaf gezisine çıktı. Yurttaşlar, evlerinin pencerelerinden ve balkonlarından el sallayarak yanına gelip fotoğraf çektirerek tebrik ettiği Tugay'a şunları söyledi:

“Tebrik ederim evladım. Yüzümüzü güldürdün. Tebrikler Başkan, pırıl pırıl bir sabaha uyandık. Bugün doğum günümdü. Türkiye bana en güzel hediyeyi verdi. Sabah sabah yolda bir Başkan çıktı karşımıza. Her şey çok güzel olacak.”

Yurttaşların araçlarından korno çalarak tebrik ettiği Başkan Tugay, yaş almış kişilerin ellerinden öpüp, hal hatır sordu.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.