TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Mutlu: Merkezlerin sayısı farklı mahallelerde artırılacak

Konak Belediyesi Psikososyal Destek Merkezi Açılış Töreni gerçekleştirildi. Tören konuşan Başkan Mutlu, “Bu bundan sonra sağlık ile ilgili yapacağımız çalışmaların il adımı dilebilirim” dedi

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2024 12:33
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2024 12:33
Kaynak: BÜLTEN
Başkan Mutlu: Merkezlerin sayısı farklı mahallelerde artırılacak

AYSELİN UZUN - Konak Belediyesi Psikososyal Destek Merkezi kapılarını açtı. Akın Simav Mahallesinde yapılan açılış törenine Konak Belediye Başkanı Mimar Nilüfer Çınarlı Mutlu başta olmak üzere CHP Konak İlçe Başkanı Ozan Ali İlgazi ve Konak Belediyesi bürokratları da katılım gösterdi. Konuşmasında merkezde 4 Psikolog sosyolog ve hukukçuların yer alacağını bildiren Mutlu, bu merkezin sosyal belediyecilik anlayışına tam anlamıyla uyduğunu vurgulayarak, “Toplumcu, halkçı belediyecilik diye çıktığımız bu yolda, bugün amacımıza uygun bir mekân açılışı için bir araya geldik. Psikososyal Destek Merkezini açıyoruz. Bu bundan sonra sağlık ile ilgili yapacağımız çalışmaların il adımı dilebilirim. ilk etapta 4 uzmanla başladığımız bu yolda talebe göre uzman sayısını ve bu merkezlerin sayısını farklı mahallelerde de artırarak, Konak’ta yaşayan herkesin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere bir hizmet başlatmış bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

TALEBE GÖRE UZMAN VE MERKEZ SAYISI ARTACAK

Merkezde hem psikolojik hem de sosyal alanda halka destek verileceğini aktaran Mutlu, “Sosyal belediyecilik, toplumcu, halkçı belediyecilik diye çıktığımız bu yolda, bugün amacımıza uygun bir mekân açılışı için bir araya geldik. Psikososyal Destek Merkezini açıyoruz. Bu bundan sonra sağlık ile ilgili yapacağımız çalışmaların il adımı dilebilirim. Öncelikle bu bölgede ama aslında bütün Konak’ta yaşayanlara her türlü psikolojik ve sosyal desteği vermek üzere merkezimiz hizmete giriyor. İçinde 4 tane psikoloğumuz olacak. Sosyal hizmetlerde de yardımcı olmak için sosyolog ve hukukçularımız olacak.  Telefonla randevu sistemiyle çalışan bir yer olacak burası ve ilk etapta 4 uzmanla başladığımız bu yolda talebe göre uzman sayısını ve bu merkezlerin sayısını farklı mahallelerde de artırarak, Konak’ta yaşayan herkesin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere bir hizmet başlatmış bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

15 YAŞINI GEÇMİŞ HERKES YARARLANABİLECEK

Türkiye’de yaşanan ekonomik sorunlar ve işsizlik sebebiyle vatandaşların psikolojik olarak zor günler geçirdiğini belirten Mutlu, bu merkezlerin onlara bir can suyu niteliği taşıdığını dile getirdi. Mutlu, “

Büyük bir duyuru yapacağız bu hizmeti anlatmak için çünkü bu tip şeylerin sadece bir açılışla kalmamasını ve bu merkezin gerçekten çok canlı olarak işlemesini istiyoruz. Halkın yaşadığı çok büyük sorunlardan bahsetmek mümkün. Özellikle ekonomik krizin ve işsizliğin getirdiği psikolojik sorunlar. Bu ülkede bir kentli olarak, bir genç olarak, bir emekli olarak yaşamak zor. Tam da bu yüzden Konaklıların tek başına bu sıkıntıları yaşamasını ve tek başına aşmaya çalışmasını istemedik. 15 yaşını geçmiş herkesin telefonla randevu alarak gelebileceği bir merkez oluşturduk. Bundan sonra bu merkezlerimiz Alzheimerlılar için ileri yaş bakım evleri olarak, bağımlıların tedavi aldığı bir yer olarak gelebileceği merkezler olarak devam edecek” dedi.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.