TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aydın'dan Seferihisar'a müjde: Trafiği rahatlatacak battı çıktı projesini anlattı

Cumhur İttifakı Seferihisar Belediye Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar trafiğini rahatlatacak battı çıktı projesi ile ilgili konuştu. Aydın: “Kimse bana parayı nereden bulacaksın diye sormuyor, çünkü 5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde vesile olduğum proje ve yatırımalar yaşama geçireceğimiz projelerin teminatı niteliğinde” dedi

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2024 15:35
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2024 15:35
Kaynak: BÜLTEN
Aydın'dan Seferihisar'a müjde: Trafiği rahatlatacak battı çıktı projesini anlattı

Seferihisar’da vatandaşlarla yapılan röportajlarda halkın “trafik sorununu çözerse Ahmet Aydın çözer” söylemine dikkat çeken Cumhur İttifakı Seferihisar Belediye Başkan Adayı Ahmet Aydın: “Projelerimizi her fırsatta Seferihisarlı vatandaşlarımıza detaylı bir şekilde anlatıyoruz. Kimse bize kaynak var mı  diye sormuyor. Çünkü, Seferihisarlı vatandaşlar 31 Marttan sonra bu projelerin yaşama geçireceğimizi biliyor. 5 yıllık ilçe başkanlığı döneminde vesile olduğumuz yatırımlar, hizmetler ve altyapısını hazırladığımız projeler en büyük teminatımız” dedi.

Lansmanını gerçekleştirdikleri 24 projeden birinin de battı çıktı projesi olduğunu belirten Ahmet Aydın: “31 Mart’tan sonra yaşama geçireceğimiz battı çıktı projesi ile trafik çilesine son vereceğiz. İzmir istikametinden gelen araçlar yer altından Sığacık ve Doğanbey – Ürkmez’e kırmızı ışık görmeden devam ederken, yine şehir merkezine dönen araçlar kırmızı ışık görmeden devam edecek. Battı çıktı projelerimizi ücretsiz ve kontrollü otoparklarla destekleyeceğiz” dedi.

Seferihisar şehir merkezine ve Doğanbey – Ürkmez bölgesine katlı otoparklar yapacaklarını ifade eden Başkan Aydın: “Seferihisar’da kent merkezinde yaya hareket ederek işlerini yapma, sosyal vakit geçirme konusunda bir kültür var. Ancak şu an insanlar araçlarını park edebileceği yer ararken trafik sorununa neden oluyorlar. Seferihisarlı vatandaşlarımızın araçlarını çok pratik ve rahat bir şekilde park edebileceği, yaya bir şekilde Seferihisar’da işlerini halledip tekrar otoparka rahat bir şekilde ulaşabileceği katlı otoparklar yapacağız” açıklamasında bulundu.

Çarşı düzenlemesi yapılacak

Çarşı düzenlemesi ile ilgili de bilgi veren Başkan Adayı Aydın: “Seferihisar’da kaybolmamış bir esnaf kültürü var. Çarşı mevcut durumu içler acısı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte yapacağımız çarşı merkezi düzenlemesi ile Seferihisar’ın tarihini ve kültürünü yansıtan; esnaf kültürümüzü ortaya çıkartan ve güçlendiren bir düzenleme olacak. 31 Mart’tan sonra yapacağımız düzenleme Seferihisar’ın trafiğini rahatlatacak battı çıktı ve otopark projelerimizi de destekleyecek” açıklamasında bulundu.

Seferihisarlı vatandaşların lansmanını yaptıkları projelerine yoğun ilgi gösterdiğini belirten Başkan Aydın: “Projelere gösterilen ilgiden çok memnunuz. Seferihisar’da evlerde, kahvehanelerde, işyerlerinde bu projelerin konuşulduğunun farkındayız. ‘Proje ofisinizde gönüllü biz de destek olmak isteriz’ şeklinde mesaj atan, arayan çok sayıda vatandaşlarımız var. 31 Mart’tan sonra Seferihisar’ı belediye hizmetleriyle buluşturacağız” ifadesini kullandı.

Kaynak: BÜLTEN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.