TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Alp Avni Yelkenbiçer: Depremin hem manevi hem maddi yaralarını sarmalıyız

EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, 6 Şubat deprem silsilesinin yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 12:49
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 12:49
Kaynak: BÜLTEN
Alp Avni Yelkenbiçer: Depremin hem manevi hem maddi yaralarını sarmalıyız

EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, 6 Şubat deprem silsilesinin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, 11 kentte toplam 13,5 milyon kişinin doğrudan etkilendiği afetin tüm Türkiye'yi derinden etkilediğini vurgulayarak, "Yüz binlerce bina yıkılmış, hasar ve kayıplar madden ve manen ülkenin canını acıtarak hem manevi hem maddi büyük bir yıkıma sebep olmuştur. Bu deprem, kurtarma ve çabuk organize olma konusunda koşullarımızı sorgulamamıza neden olmuştur. Giden canlara üzülürken, daha çabuk nasıl organize olabilirdik sorusunu gündeme getirmiştir" dedi.

İSTİHDAM ve ÜRETİMDE BÜYÜK KAYIPLAR YAŞANDI

Deprem bölgesinin ülke ekonomisinin önemli bir can damarı olduğunu vurgulayan EGİAD Ege Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer, deprem bölgesinin yeniden ayağa kaldırılması için finans kuruluşlarının desteğine ihtiyaç olduğunu ifade etti. Yelkenbiçer, "Depremin ardından geçen bir yılda istihdam ve üretimde büyük kayıplar yaşandı. Evlerin, işletmelerin yeniden yapılandırılması gerekiyor. Hayatın tekrar başlaması için firmaların çarklarının dönmesi, iş gücü eksikliğinin giderilmesi, altyapı ve finansmana erişim sorunlarının giderilmesi çok önemli başlıklar" dedi. Ayrıca, bölgenin yeniden ayağa kalkması için finans kuruluşlarının desteğine ve kamunun iyileştirici düzenlemelerine ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.