TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

6 Şubat Karşıyaka’da unutulmadı!

Karşıyaka Belediyesi, 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde anma ve farkındalık etkinliğine ev sahipliği yapıyor...

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2024 15:26
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2024 15:27
Kaynak: BÜLTEN
6 Şubat Karşıyaka’da unutulmadı!

Karşıyaka Belediyesi, 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümünde anma ve farkındalık etkinliğine ev sahipliği yapacak. Afet Bilinci Çevre ve İklim Farkındalığı Derneği iş birliğindeki etkinlikte hem yaşanan felaketin sonuçları değerlendirilecek hem de depreme dirençli kentler konuşulacak.

FARKINDALIK BULUŞMASI

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük ve en yıkıcı depremi olan, resmi verilere göre 50 bini aşkın yurttaşın hayatını kaybettiği 6 Şubat depreminin birinci yıl dönümü dolayısıyla Karşıyaka’da anma ve farkındalık etkinliği düzenlenecek. Karşıyaka Belediyesi ile İzmir Afet Bilinci Çevre ve İklim Farkındalığı Derneği (İZ-AFED) ortaklığında organize edilen etkinlik, 6 Şubat Salı günü saat 16.00’da Bahçelievler Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecek.

HERKESE AÇIK OLACAK

İZ-AFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Birgül Değirmenci moderatörlüğündeki buluşmaya jeoloji mühendisi Bora Sonuvar, afet eğitmeni Servet Ertaş, inşaat yüksek mühendisi Mutlu Burak Paksoy, afet ve yangın eğitmeni Serkan Özdemir ile uluslararası aktivist ve ressam Roberto Marquez katılacak. Hem 6 Şubat’ta yitirilen canların anılacağı hem de depremsellik ve depreme dirençli kentlerin konuşulacağı etkinlik tüm yurttaşlara açık olacak.

Kaynak: BÜLTEN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.