TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
SON DAKİKA
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

25 Yıllık Bekleyişin Ardından İESOB Oteli onaylandı

25 yıldır ruhsatı alınamayan ve bu yüzden sürekli zarar ederek İESOB teşkilatı üzerinde büyük bir kambur oluşturan İESOB Otel sorununu nihayet çözüme kavuştu

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2024 13:04
Haber Güncellenme Tarihi: 07.02.2024 13:04
Kaynak: HABER MERKEZİ
25 Yıllık Bekleyişin Ardından İESOB Oteli onaylandı

KEMAL ÖZKURT - İESOB Başkanı sn. Yalçın Ata ve yönetimi, bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden otel için ruhsatı törenle alacaktır. Başkan Ata’ya ruhsatı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer takdim edecektir.

İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Yalçın Ata, İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin Buca Kaynaklar’da 25 yıldır işletimde olan Birlik Otel’in ruhsat sorunu nihayet çözüldüğünü duyurmuştu. İESOB Başkanı Yalçın Ata ve yönetimi, bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden otel için verilen ruhsatı törenle aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Egemenlik Binası’nda birlik başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen törende Ata’ya ruhsatı İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer takdim etti. Törende konuşan Başkan Soyer, “Bu otel ruhsatının hikâyesini herkes biliyor. Küçük bir belge gibi görünse de arkasında çok büyük emek var. Öyle zamanlar oldu ki; iyi niyetli çabalar bile yetmedi. Yalçın başkan yepyeni bir enerji ve kararlılıkla çıktı. Yeni başkanın hatırına tırnaklarla kazıyarak yeniden baktık” dedi.

İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği

TIRNAKLARIMIZLA KAZIDIK

Başkan Tunç Soyer, belgeyi takdim ederken açıklamalarda bulundu. Uzun süredir konunun rafa kalktığını ancak yeni başkan ile beraber süreci yeniden işlettiklerini kaydederek, “Bu otel ruhsatının hikâyesini herkes biliyor. Küçük bir belge gibi görünse de arkasında çok büyük emek var. Öyle zamanlar oldu ki; iyi niyetli çabalar bile yetmedi. Yalçın başkan yepyeni bir enerji ve kararlılıkla çıktı. Yeni başkanın hatırına tırnaklarla kazıyarak yeniden baktık. Çok şükür bugüne geldik. Çok mutluyum çok gururluyum. İzmir’in dörtte biri esnaf ve büyük bir aile. Ailenin tamamını ilgilendiren bir belge. Yalçın Başkana çok teşekkür ederim. Genel Sekreterlerimize de çok teşekkür ederim. Olmazı başardılar” diye konuştu

İzmir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği

25 MİLYONLUK BÜTÇE

İESOB Başkanı Yalçın Ata ise, İzmir esnafı için tarihi bir gün olduğunu kaydederek, “25 Yıllık bir problem ortadan kalktı. 8 aydır görevdeyiz. Esnaf için inanılmaz mutluluk veren bir tablo. Rafa kalkmış bir konuydu. Otel de artık atıl hale gelmişti. 25 milyonluk bir bütçe ayrılmıştı. Kıymetli başkanımız sayesinde 5 yıldızlı tesisi İzmir’e kazandıracağız. Kendisinden af diliyorum. Çok geldik gittik. Çok rahatsız ettik. Neptün Hanımın da çok emeği geçti. İzmir esnafının her birinin faydası oldu. Biz bu kadar asılmasaydık gerçek olmayabilirdi. Size ne kadar teşekkür etsek azdır. Bugün gurur günü tarihi bir gün. Sonsuz teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.