İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Cuma namazı öncesi yapılan açılış töreninde yaptığı konuşmada, hayırsever çifte teşekkür etti.

Köşger, şöyle konuştu:

"Allah, camimizin içini müminlerle, müminlerin kalbini de imanla doldursun. Ülkemizin morale ihtiyacının olduğu bir güne açılışın da tesadüf etmesi ayrıca güzel bir hadise. Son bir aydır memleketimiz çok büyük bir hüzünde. Çok ciddi kayıplarımız var. Allah deprem felaketinde hayatını kaybedenlere, bu topraklar için hayatını kaybeden şehitlerimize ve gazilerimize rahmet etsin, mekanlarını cennet eylesin."

Hayırsever İsmail Mümin de camilerin birlik ve beraberlik mekanı olduğunu belirterek, "Bu bilinçle külliye şeklinde tasarlanan mimarisiyle camimizin, İslam öğretisinin gelecek kuşaklara aktarılacak olmasına bir vesile olacak kültür merkezi olması en büyük temennimizdir." diye konuştu.

Konuşmaların ardından caminin açılış kurdelesi kesildi ve ilk Cuma namazı kılındı.

Yıldırım Koç: Minderin tutuştuğu bir sürece giriyoruz Yıldırım Koç: Minderin tutuştuğu bir sürece giriyoruz

Açılışa Urla Kaymakamı ve Urla Belediyesi Başkan Vekili Murtaza Dayanç, İzmir İl Müftüsü Salih Sezik, Urla İlçe Müftüsü Ayhan Ermiş, ilçe protokolü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.