Türkiye’nin en fazla yerli ve yabancı turist çeken illeri arasında yer alan İzmir ve İstanbul hem şehir içi hem de şehirlerarası araç trafiğinin en yoğun görüldüğü kentler arasında bulunuyor. Karayolu ile İzmir İstanbul arası ulaşımın kolaylaşması için de devamlı olarak yol bakım çalışmaları sürdürülüyor. Tüm bu yoğunluk İzmir İstanbul arası kaç km sorusunu gündeme taşıyor.

Karşıyaka’da 2024 yerel seçimleri konuşuldu Karşıyaka’da 2024 yerel seçimleri konuşuldu

İstanbul İzmir kaç km?

İstanbul ve İzmir ülkemizin en önemli ekonomik ve kültürel şehirleri arasında bulunuyor. Her türlü sanayi kolu, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren iş gücü kapasitesi, tarihi, kültürel, siyasi ve sanatsal aktiviteler açısından pek çok donanıma sahip olan bu iki kent, tüm bu özellikleri neticesinde yoğun ilgi görüyor. İnsanların hem iş hem de özel sebeplerle gerek belirli periyotlarda gerek de düzensiz olarak seyahat ettiği İstanbul ve İzmir, yıl içerisinde he ülke içinden hem de ülke dışından binlerce misafirini ağırlıyor. Bu durum da İstanbul İzmir kaç km sorusunun devamlı olarak sorulmasına neden oluyor.

İzmir İstanbul kaç km?

İzmir İstanbul kaç km sorusu, güncelliğini her daim korumayı başarıyor. Söz konusu kentlere yönelik ilginin büyüklüğü de buna paralel olarak yükseliyor. İzmir İstanbul arası yapılacak yolculukları hem kara hem deniz hem de havayolu ile yapmak mümkün. Kişilerin tercihlerine, içinde bulundukları ekonomik durumlara, ne kadar zamana sahip olduklarına ve diğer pek çok sebebe göre kullandıkları ulaşım araçları değişiklik gösteriyor. Karayolu ile İzmir İstanbul kaç km sorusunun cevabı 478 km olarak karşımıza çıkıyor. İki şehir arasındaki yoğunluğun fazlalığı dolayısıyla iyileştirilen yollar, karayolu ile ulaşıma önemli bir ivme kazandırdı. Böylelikle İzmir İstanbul arası yolculuklar, otobüsle gidildiği durumda dahi maksimum 6 – 6 buçuk saat oluyor. Bu süre özel araçla yola çıkıldığında çok daha kısa sürüyor.

Kaynak: GURBET YAVUKLU